Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

Baumit Akademie PRAXE zahájena na pražském Jarově

07. 02. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Unikátní vzdělávací seminář Baumit Akademie PRAXE 2020 byl včera slavnostně zahájen na Střední odborné škole v Praze na Jarově, a to prvním dnem určeným pro fasádníky.

Společnost Baumit však využila příležitost místa konání letošního ročníku již v úterý, kdy představila své nové stavební materiály a technologie žákům zdejší Střední odborné školy studujícím v oboru stavebních a zednických prací. Žáci tak měli možnost praktického seznámení s vybranými materiály za odborného dohledu techniků společnosti Baumit.

Včera přivítala Baumit Akademie PRAXE první účastníky z řad fasádníků, kteří absolvovali její teoretickou i praktickou část. V teoretické části zaujaly především prezentace odborných školitelů Baumit na téma zateplovacích systémů, širokého výběru omítek či možností tvorby kreativních fasád. V diskusi pak nejčastější dotazy padaly na téma úskalí a správných technologických postupů zpracování vybraných izolantů.

prezentace studentum FOTO Baumit

prezentace studentum FOTO Baumit

Praktickými ukázkami, které následovaly po teoretické části, dostali zájemci o problematiku tvorby fasád možnost osobně si vyzkoušet např. osazení lepicích kotev Baumit StarTrack, kotvení minerálních desek pomocí hmoždinek Baumit S se zápustnou montáží, vybrané kreativní techniky pro fasády, či stříkání fasádních barev metodou Airless.

„Již první den Baumit Akademie potvrdil správnost našeho rozhodnutí změnit pro letošní rok formát vzdělávacích seminářů, program rozložit do dvou dnů a zaměřit jejich obsah na konkrétní činnosti spojené s praktickými ukázkami. Řemeslníci tak získávají osobní zkušenost s našimi stavebními materiály a tím se naplňuje i naše snaha o posouvání jejich profesních schopností v každodenní práci na různých typech stavebních realizací. Těší mě také velmi cenná zpětná vazba od účastníků včerejšího programu a stejně tak zájem o praktické ukázky od žáků zdejší střední odborné školy, “ zhodnotil úvod akce Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r.o.

prezentace studentum FOTO Baumit

prezentace studentum FOTO Baumit

Baumit Akademie PRAXE dnes pokračuje programem pro omítkáře, podlaháře a obkladače. Stejně tak, jako včera, bude i dnešní její program rozdělen do teoretické a praktické části. Po absolvování akademie získají účastníci Certifikát a Protokol o zaškolení.

prezentace studentum FOTO Baumit

prezentace studentum FOTO Baumit

Baumit Akademie PRAXE se poté přesouvá do dalších měst České republiky.

Více informací k Baumit Akademii, včetně přihlašovacího formuláře, naleznete na webových stránkách společnosti Baumit: www.baumit-akademie.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: baumit vzdělávací seminář
Sdílejte článek

Diskuze