Co byste měli požadovat od vchodových dveří? Pomůžeme vám s výběrem

28. 03. 2018 Sdílet

Vchodové dveře do bytu jsou tím prvním, co příchozí návštěvy uvidí, řada z nás se proto při jejich výběru zaměří čistě na design. Zapomínáme na to, že jsou také tím prvním a často jediným, přes co se bude muset probojovat případný zloděj. A jsou i další kritéria, která je třeba zohlednit.

Bezpečná volba

Na jedné straně stojí levné, designově zajímavé plastové dveře, které vám v jediném balíku zpravidla nainstaluje společnost dodávající i okna. Na straně druhé jsou pak bytelné bezpečnostní dveře, které sice vyžadují o něco větší investici, zato ale nabízí vynikající vlastnosti. Volba by měla být jasná – vždyť kvalitní dveře vám vydrží po celá desetiletí, takže si na sebe nakonec mnohonásobně vydělají. Pokud si pod pojmem bezpečnostní dveře představíte nevzhledný kovový kolos, děláte chybu. Stejně dobře vám poslouží nádherné dveře z dřevěného masivu se skrytými bezpečnostními prvky. Dívejte se na bezpečnostní třídu, jednotlivé modely bývají odstupňovány od 1 do 5, přičemž zabezpečení stupně 3 nebo 4 zcela postačí.

Nezapomeňte na žádný detail

Mnoho lidí už udělalo tu chybu, že špatně odhadlo rozměry dveřního otvoru. Ty standardní mívají 80/197 cm nebo 90/197 cm, pokud tedy dispozice ve vašem bytě těmto číslům neodpovídají, budete si muset nechat vyrobit dveře na míru. Věnujte také pozornost výběru příslušenství: kliky, kukátka, bezpečnostní páky a zámky, kování – to vše může vylepšit vzhled i bezpečnostní funkci vchodových dveří.

Jaké další funkce by měly mít vchodové dveře do bytu?

Zatímco zloděje musí vchodové dveře udržet venku, u tepla je žádoucí, aby zůstalo uvnitř, jinak budete utrácet zbytečné peníze za vytápění bytu. Proti jeho úniku chrání odpovídající tepelná izolace. Stará se o ni jednak tloušťka a druh materiálu, jednak těsnění s termoizolační vrstvou. Žádoucí je také zvukotěsnost – nechcete přece, aby celý dům slyšel, o čem se doma bavíte. Pokud vyžadujete, aby dveře dokázaly dlouho bránit šíření požáru, poohlédněte se v sortimentu protipožárních dveří. Kvalitní kousky s dlouhou životností, jejichž odolnost rozhodně není na úkor stylového vzhledu, najdete v katalogu společnosti ERKADO.

ZDROJ: PR článek společnosti ERKADO CZ s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: bezpečnostní dveře plastové dveře vchodove dvere
Sdílejte článek