ČMSS si stojí na trhu stavebního spoření nejlépe
Téměř 10 000 korun. Až o tolik více si může při měsíční úložce 3000 Kč našetřit klient ČMSS v porovnání s konkurencí v základním šestiletém spořícím cyklu. Ukázalo to srovnání pěti stavebních spořitelen, které realizovala […]
Téměř 10 000 korun. Až o tolik více si může při měsíční úložce 3000 Kč našetřit klient ČMSS v porovnání s konkurencí v základním šestiletém spořícím cyklu. Ukázalo to srovnání pěti stavebních spořitelen, které realizovala společnost Scott & Rose a které bylo také publikováno na serveru Aktuálně.cz. ČMSS navíc boduje i úrokovou sazbou 2,1 procenta.
Stavební spoření je stále nejvýnosnější a nejbezpečnější spořicí produkt na trhu. Vedle ročního výnosu nabízí lidem možnost získat až dva tisíce korun státní podpory. Při jejím započítání do celkového zhodnocení tak klient získá úrok až 5 % ročně.
„Takový výnos při nulovém riziku nedokáže v současnosti nabídnout žádný jiný spořicí produkt,“ říká místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller, a dodává: „Klientům až do konce března nabízíme úrokovou sazbu 2,1 % s garancí po celou dobu trvání smlouvy.“
V porovnání s konkurencí si tak stavební spoření od ČMSS vede nejlépe. Srovnání pěti stavebních spořitelen podle Scott & Rose pracuje se dvěma modelovými příklady. První počítá s úložkou 1700 korun, což je obvykle ukládaná částka, která dává nárok na maximální státní příspěvek ve výši 2000 korun ročně. Ve druhém případě se výnos vypočítává z úložky 3000 korun měsíčně. „Potěšilo nás, že i po odečtení daně z úrokových výnosů a poplatků dokážeme přinést našim klientům nejvyšší úspory na trhu,“ dodává Manfred Koller.
Investice do bydlení podle průzkumů, které byly zveřejněny v poslední době, představuje v domácím rozpočtu Čechů druhou nejvyšší položku. Padesát šest procent Čechů se letos chystá utrácet za bydlení. Téměř polovina lidí, kteří plánují rekonstrukci, chce pro její financování využít alespoň částečně úvěr, a to zejména ze stavebního spoření, nebo hypotéku.