Konfigurátor domu | Wienerberger
Zdroj: Wienerberger

Wienerberger představuje revoluční konfigurátor rodinných domů

21. 05. 2021 Sdílet

Jedinečnou možnost zhmotnit si snadno a rychle představy o vysněném domě a získat i reálný pohled na cenu zamýšlené stavby – to nabízí malým soukromým investorům revoluční konfigurátor samostatně stojících rodinných domů, který právě dnes společnost Wienerberger představuje veřejnosti prostřednictvím webové stránky konfiguracedomu.cz.

Pouhý rok a půl trvala cesta od prvních myšlenek k hotovému nástroji, který nemá na českém trhu konkurenci. „Snažili jsme se nabídnout zase o něco více, než je běžné. Přijít s řešením, které bude nejen hezké, ale bude i skutečnou pomocí. A věříme, že si stavebníci náš konfigurátor brzy oblíbí,” říká generální ředitel společnosti Wienerberger Kamil Jeřábek.

Na projektu Wienerberger úzce spolupracoval se společností ÚRS, která je zdrojem materiálových a cenových vstupů pro rozpočtáře drtivé většiny stavebních firem. To umožnilo zařadit do konfigurátoru širokou paletu produktů s cenami vždy aktuálními. A vedle značek z rodiny Wienerberger, tedy Porotherm, Tondach, Terca či Semmelrock, se zapojili i lídři ve svých segmentech, například Baumit, Vekra, Velux či Schiedel. Všichni jsou zárukou kvality.

Konfigurátor domu

Konfigurátor domu – 6 kroků Zdroj: Wienerberger

Reálný pohled na budoucí dům

Vznikl nástroj, který i laikům umožní získat snadno a rychle představu nejen o tom, jak by jejich dům mohl vypadat, ale i kolik bude stát a jaké materiály a komponenty budou potřebovat. Výčet výše zmíněných značek ale neznamená, že konfigurátor umí jen nadstandard, vždyť všichni tito výrobci většinu svých produktů nabízejí v základní, střední i nejvyšší třídě a vybrat si tak může opravdu každý.

Přednosti konfigurátoru jsou v tom, že snadno a bez jakýchkoliv odborných znalostí získáte skutečný pohled na svůj sen. Investor se nemusí vyznat v cenách ani materiálech, nemusí řešit detaily. Stačí mu jen mít představu, jaký dům chce, zda jednoduchý, prémiový či třeba inteligentní. Zadá základní dispozice, kolik bude místností, jak budou velké či jak budou situovány, jaká bude obálka a jaká střecha. O vše ostatní se už konfigurátor postará. Na jedno kliknutí lze dokonce zvolit i režim stavby svépomocí nebo na klíč. Během 5 minut získáte 3D návrh domu včetně jeho ceny, což by se ještě před pár lety zdálo zcela neuvěřitelné.

Wienerberger konfigurátor domu

Je určen pro konfigurace samostatně stojících rodinných domů v souladu s platnou legislativou, tedy ve standardu NZEB. Přístupný je zdarma na adrese konfiguracedomu.cz, případně z webu společnosti Wienerberger.

Více informací na www.wienerberger.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: Od partnerů Rodinné domy stavba domu
Sdílejte článek