zdroj Velux

Denní světlo jako stavební materiál. Rethink Daylight ukáže jeho potenciál

24. 11. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Workshop s názvem ReThink Daylight, je mezinárodní platforma pro setkávání architektů, kteří se zajímají o denní světlo. Mohou zde ve spolupráci s jinými architekty a odborníky na denní světlo experimentálně znovu objevit potenciál denního světla. A to nejen v rámci teoretických příkladů, ale rovnou na svých aktuálních projektech. Workshop ReThink Daylight se nyní uskuteční také v Česku a na Slovensku.

Termíny workshopů jsou: 6. 12. 2017 Košice, 12. 12. 2017 Praha a 13. 12. 2017 Brno.

Workshop poskytne účastníkům inspiraci, prostor k diskuzi a rady o tom, jak nejlépe využít přirozené denní světlo u jakéhokoli typu budov. Součástí budou také experimenty využívající modely staveb ve světelném simulátoru, které pomohou objevit výhody denního světla. Předlohou pro modelaci budou reálné zakázky. Díky tomu mohou architekti přímo na místě rozvíjet svůj aktuální projekt – v kreativním prostředí a za podpory dvou zkušených tutorů.

zdroj Velux

Video přibližující průběh workshopu můžete shlédnout zde: www.rethinkdaylight.cz

Tutoři ReThink Daylight 2017

Ing. arch. Lenka Maierová, Ph.D.

Lenka Maierová pracuje v Univerzitním centru energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, kde se v laboratoři kvality vnitřního prostředí zabývá vlivem světla na zdraví člověka. Současně vyučuje předmět Stavební fyzika – osvětlení na FSV ČVUT v Praze a FUA TU v Liberci. Je členem mezinárodní Společnosti pro světelnou terapii a biologické rytmy (SLTBR) a České normalizační komise pro osvětlení.

Ing. arch. Klára Bukolská

Klára Bukolská je hlavni architektkou společnosti VELUX. Po praxi v architektonických kancelářích se ve společnosti VELUX specializuje na kvalitu denního osvětlení v budovách a udržitelnosti v architektuře. Přednáší tuto problematiku u nás i v zahraničí.

Workshop ReThink Daylight probíhá v češtině a je bezplatný.

Registrace na workshop: www.rethinkdaylight.cz/sign-up

Kategorie: Novinky
Tagy: ReThink Daylight Workshop
Sdílejte článek

Diskuze