Dubnové vydání časopisu HOME je již v prodeji!

Dubnové vydání časopisu HOME je již v prodeji!

13. 04. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Dubnové číslo HOME je již v prodeji. Připravili jsme si pro vás řadu zajímavých a praktických témat.

EDITORIAL

Vytvořit z domu domov

Milí čtenáři,

asi jste už viděli nebo četli o tom, jak se hollywoodské hvězdy stěhují do nového domu každé dva-tři roky. Samozřejmě jsou všechny z architektonického hlediska dokonalé, interiér je plný luxusu, designového nábytku a uměleckých dekorací. Je to úplná pastva pro oči. Také se jejich domy vždy kochám, ale potom mě napadne – nechybí jim pravý domov? Ty krásné domy jen málokdy odrážejí jejich charakter, zájmy, minulost a už vůbec ne budoucnost, jelikož pravděpodobně ani nepočítají s tím, že by v domě zůstali delší dobu… Je to doslova jen dům, ne domov.

O to větší mám radost, když se dívám na to, které tři interiéry jste si zvolili za nejhezčí z těch, jimiž jsme vás na stránkách našeho časopisu provedli minulý rok (str. 33). A i když jsou všechny dost odlišné, jedno je spojuje – pro majitele je to jejich milovaný domov, do kterého vložili kus sebe. A to doslova – přímo se to v nich hemží kreativními nápady, vlastnoručně vyrobenými předměty a určitě i hezkými vzpomínkami. Jsou jejich zrcadlem, jejich útočištěm, a v takovém domově se člověk cítí skutečně bezpečně a sám sebou.

Zařídit svůj domov tak, aby vás vystihoval, však není vždy jednoduché. Potvrzuje to i majitelka domu, kterým vás také provedeme v tomto vydání (str. 10). V původně celém bílém interiéru zjistila, že v něm pro ni a její rodinu něco nefunguje, že domu prostě chybí duše. A když uvidíte, jak vypadá teď… Ale nebudu všechno prozrazovat, přesvědčte se sami 🙂 S majitelkou tohoto domu jsem se úplně dokázala ztotožnit – pro mě je například  velmi přitažlivý koncept minimalismu. Měla jsem dokonce několik pokusů žít víc v souladu s jeho principy. Po čase jsem si však uvědomila, že ve svém bydlení se nejlépe cítím v obklopení živých barev, vzorů, materiálů a vůní. Probouzejí ve mně radost, energii a kreativitu. A díky tomu mohu říci (a myslím, že můj partner bude souhlasit), že jsme si z našeho pronajatého bytu dokázali vytvořit první skutečný společný domov. A možná bude ten další vypadat úplně jinak, a bude to v pořádku – lidé se přece mění a spolu s tím se mění i naše domovy.

A jak to máte vy – v čem se cítíte nejlépe? Milujete záplavu bílé, která na vás působí klidně a vyrovnaně?  Anebo jste minimalisté a sázíte na kvalitu před kvantitou? Nebo jste jako já a milujete barvy a směsici předmětů? Budu ráda, když mi dáte vědět 🙂

Přeji vám krásné jarní dny.

Lucia

HOME 4/2021

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

Kategorie: Novinky
Tagy: inspirace
Sdílejte článek

Diskuze