Dveře ovládané intuitivně dotekem jako chytrý telefon

Dveře ovládané intuitivně dotekem jako chytrý telefon

02. 03. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost Schüco vybavila dotykovým displejem modulární panel Door Control System, který slouží ke komunikaci, kontrole a zabezpečení vstupu. Elegantní panel z černého skla, několikrát oceněný v oblasti designu, se nejčastěji instaluje přímo do dveřního profilu a konfiguruje individuálně dle charakteru objektu a preferencí uživatelů.

Video kamera s detekcí pohybu aktivuje systém v okamžiku přiblížení do vstupního prostoru. Úvodní aplikací je podsvícené domovní číslo, následně se nejčastěji zobrazuje symbol zvonku se jménem majitele, případně dotykem rolovatelný jmenný seznam se zvonky. Nechybí ani portrétní silueta, kterou lze nahradit reálnou fotografií obyvatele objektu. Stisknutím symbolu zvonku se spouští vyzvánění, doprovázené potvrzujícím signálem. Videokamera současně přenáší obraz hosta do interkomu (může se jednat o interní video stanici Schüco, IP video telefon, chytrý telefon nebo tablet), čímž rezident objektu i na dálku okamžitě vidí, kdo přichází. Mezi rezidentem a hostem lze skrze interkom navázat komunikaci. Případnému hlučnému okolí se zařízení automaticky přizpůsobí, stejně tak intenzita osvětlení displeje se mění v závislosti na okolním světle. Rozhodne-li se rezident dveře otevřít, na displeji se zobrazí symbol dveří a host může vstoupit.

Schuco-DCS-Touch-Display---domovni-cislo_detail

Osoby s oprávněným vstupem si na displeji rovnou nalistují kódovou klávesnici a po zadání numerického kódu se jim dveře automaticky otevřou. Oprávnění vstupu je přes Schüco DCS Touch Display možné naprogramovat a řídit také časově – vymezením konkrétních hodin či pracovních dnů.

Schuco-DCS-Touch-Display---vyzvaneni,-profil-rezidenta_detail

Před každým novým vstupem mění číslice na kódové klávesnici své pořadí, aby nebylo možné rozklíčovat vstupní kód dle případných otisků. Nechybí integrované mechanické a akustické zabezpečení proti krádeži dotykového displeje. Kromě toho je DCS dotykový displej šifrován vnitřní řídicí jednotkou. Dojde-li ke krádeži dotykového displeje, IP bezpečnostní konektor automaticky přeruší spojení se sítí, čímž znemožní manipulaci se zámkem i jakýkoli zásah do interní sítě.

Instalace obvykle probíhá zapuštěním do vnějšího rámu nebo křídla dveří. Na vyžádání se nevylučuje ani montáž na omítku či instalace do panelu na zdi.

Více na www.schueco.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: dotykový displej dvere
Sdílejte článek

Diskuze