Heluz jako jediný výrobce cihel deklaruje ekologickou výrobu

30. 10. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Se zvyšujícím se zájmem veřejnosti o stavební výrobky s vyšší přidanou hodnotou ve formě nižších environmentálních dopadů narůstá certifikaci EPD (Environmentalní prohlášení o produktu) důležitost. Toto osvědčení, jakožto jediný tuzemský výrobce cihelného stavebního materiálu, získala společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s., nově však rozšířené na veškerou svou produkci.

Do současnosti se Heluz mohl chlubit certifikátem EPD na produkci cihel závodu v Hevlíně, který je jedním z nejmodernějších výrobních závodů a právě zde jsou vyráběny cihelné bloky s těmi nejlepšími tepelně-izolačními vlastnostmi ve střední Evropě. Vybaven tou nejmodernější technologií, umožňuje nejvíce ekologickou výrobu cihel.
K datu 7.9. 2015 získal výrobce certifikaci EPD na veškerou svou produkci, a to ve všech výrobních závodech na území ČR a znovu tak dokazuje, že otázku životního prostředí nebere na lehkou váhu. „Chtěli jsme ukázat, že cihly, i přesto, že se pálí v peci a spotřebují při svém vzniku hodně energie, nejsou tak neekologické, jak se rádo tvrdívá.“, řekl Ing. Miroslav Vacek, Ph.D., produktový manažer společnosti Heluz.

Environmentální prohlášení o produktu je dokument shrnující možné environmentální dopady daného produktu s ohledem na jeho celý životní cyklus. Je to dokument, který, podobně jako v případě cihel, zvyšuje konkurenceschopnost výrobku nejen na mezinárodním, ale v poslední době i na tuzemském trhu. Potenciálním zákazníkům navíc přináší důvěryhodné environmentální informace o produktu, čímž boří mýty o environmentálních dopadech některých výrobků, které se dlouho neoprávněně drží v podvědomí lidí.

Certifikát EPD bude mít v roce 2016 nově vliv i na čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám. Při výstavbě rodinných domů mohou tedy investoři, kteří při stavbě svého domova použijí materiál s vydaným EPD, žádat o navýšení dotační částky.

EPD-titulka

www.heluz.cz

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Kategorie: Novinky
Tagy: stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze