Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

11. 12. 2020 Sdílet

Možnosti výběru funkčních bytových doplňků jsou nepřeberné, dveřní kování nejsou výjimkou. Kliky se během dne dotkneme mockrát, je to prvek, který budeme mít doma opravdu dlouho, dokážeme proto zvolit to tu správnou kliku pro naši domácnost?

Považujme technickou kvalitu za vyřešenou a soustřeďme se na dva hlavní aspekty, které určí dlouhodobou spokojenost s dveřním kováním – ergonomii a design.

Kování COBRA 1

Poslední trendy jsou jasné. Nejoblíbenější jsou moderní kliky.                                                      Zdroj: www.matekliku.cz/designovy-svet

„Úchop kliky je zcela zásadní, důležitá je správná velikost pro všechny členy domácnosti. Lépe je koupit mírně větší kliku, než zbytečně titěrnou. Masívní kliky dodají pocit bytelnosti do větších prostor, menší kliky jsou vhodné do menších bytů.“ říká Kristina Boda, ředitelka společnosti COBRA, největšího českého dodavatele dveřních kování.

Jaké kování je podle posledních trendů nejoblíbenější ze strany klientů?
Vnímáme příklon k moderním klikám s minimalistickým designem. Estetická střídmost vede k nahrazování štítových kování rozetovými, často se montuje pouze klika bez spodní rozety. Za vzor si vezměme vlajkovou loď Cobry – kolekci dveřních kování Cobra Q, oceněnou na nejprestižnějších designových soutěžích. Přímé linie a estetická čistota a hlavně příkladná ergonomie, to jsou aspekty, které předurčují minimalistické kliky do moderních interiérů.

Kování COBRA 2

Černé provedení kování ozvláštní váš interiér. Zdroj: www.matekliku.cz/designovy-svet

Zdroj: www.matekliku.cz/designovy-svet

Kategorie: Novinky
Tagy: Designované kování kliky mosazné kliky
Sdílejte článek