Jak správně vybrat sněhovou frézu

27. 01. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Pokud přemýšlíte, jak si prakticky poradit s přívaly sněhu pomocí moderní techniky, přinášíme vám několik rad Radovana Bureše ze společnosti Briggs&Stratton pro výběr sněžné frézy.

Sněžné frézy se liší podle výkonu motoru, šíře a výše záběru, typu šneku, který nabírá sníh, vzdálenosti odhozu sněhu a především podle množství a kvality sněhu, se kterým si poradí. Zejména na základě těchto kritérií vybíráme frézu, která bude našim potřebám nejlépe vyhovovat.

Co musíte vědět při výběru frézy? Nabídka sněžných fréz je velice široká a proto nemusí být lehké se v ní orientovat.

Jakou variantu – benzín nebo elektrika

Stejně jako sekačky na trávu, i frézy existují v elektrické či benzinové variantě. Jejich vhodnost záleží především na množství napadaného sněhu. Pokud se odklízí čerstvě napadaný sníh v malém množství, postačí fréza elektrická.

S větší sněhovou pokrývkou si však elektrická fréza neporadí. S benzínovým motorem sněžná fréza dokáže udržet vysoký výkon a otáčky i v náročných podmínkách.

Jednostupňovou nebo dvoustupňovou

Benzínové frézy můžeme najít ve dvou variantách – jednostupňové a dvoustupňové. Jednostupňové benzínové frézy se hodí na odklízení čerstvě napadaného sněhu například z chodníků. Pro ušlapaný sníh však vhodné nejsou, protože ho jejich gumový šnek nedokáže odkrojit. Výhodou je však jejich malá hmotnost a snadná ovladatelnost.

Dvoustupňové frézy disponují pilovitým šnekem, který odstraní i uježděný, mokrý či přemrzlý sníh. Navíc jsou schopné pracovat na všech typech povrchů – zpevněných i nezpevněných.

Sněhové frézy a motory Briggs&Stratton se vyznačují výborným výkonem, mrazu odolným startováním šňůrou, magnetronovým elektronickým zapalováním pro jistý start i v drsných podmínkách či speciálně vyvinutými kryty pro práci v chladném prostředí. Díky pohliníkovaným tlumičům výfuku odolným vůči korozi dosahují motory tichého, delšího provozu a ergonomické ovládání zajišťuje velmi snadnou obsluhu.

Vhodny_odev_bezpecnost_BriggsStratton

Tip pro střední sněhovou nadílku: MURRAY MH 61900

Dvoustupňová sněhová fréza disponuje motorem Briggs & Stratton 900 Snow Series, který je ideální do nepříznivých zimních podmínek. Velká rukojeť startovací šňůry umožňuje snadné spouštění motoru i bez sundání rukavic. Ocelový šnek s drážkami snadno prořezává sníh a posunuje ho dál k výhozovému otvoru.

Cena: okolo 20 000 Kč

Specifikace

Motor Briggs & Stratton 900 Snow Series
Hmotnost 80 kg
objem válce 205 cm3
ovládání směru odhozu klikou 190° (3,5 otáčky)
typ motoru 4taktní motor OHV
kola v mm 330×130
výkon 6,5 HP
startování startovací šňůra
objem paliv. nádrže 3 l
typ šneku: ocelový, pilovitý
šířka záběru: 610 mm
průměr šneku 300 mm
výška záběru: 530
komín výhozu: plast
rychlosti: 6 vpřed / 2 vzad
odhoz sněhu do vzdálenosti: 11,6 m

Kategorie: Novinky
Tagy: snehova freza
Sdílejte článek

Diskuze