Jaké materiály se používají k výrobě zahradního nábytku?

Jaké materiály se používají k výrobě zahradního nábytku?

04. 03. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Zahradní nábytek se vyrábí z rozmanitých materiálů, přičemž se výrazně liší jejich kvalita, vlastnosti a vzhled. U bazénu se vyjímají lehátka na opalování, pod pergolou vyniká hliníkový nábytek a terase sluší dřevěný set. Nemůžeme popřít, že zahradní nábytek vtiskne venkovnímu prostoru punc elegance. V následujících řádcích se podíváme na výhody a nevýhody jednotlivých materiálů.

Při výběru zahradního nábytku byste měli zohlednit celkovou koncepci venkovního odpočinkového prostoru. Ke každodennímu využití slouží komfortní křesla, kdežto k příležitostnému využití vystačí levnější alternativy.

Plastový nábytek v různých barvách

Cenově dostupným řešením je nábytek z termoplastických materiálů, konkrétně z PC a ABS. Roztavený materiál se vstřikuje do speciálních forem. Plastová křesla a židle vynikají nízkou hmotností, která jde ruku v ruce se snadnou manipulací. Nicméně plastový zahradní nábytek disponuje omezenou nosností, poměrně rychle stárne a ztrácí svůj původní barevný odstín.

Dřevěný nábytek přirozeně zapadne

Tradiční dřevo si ve světě bydlení udržuje přední postavení dlouhá staletí, neboť se vyznačuje přirozeným vzhledem, vysokou nosností a dlouhou životností. Masiv dokonale působí v kombinaci s chladnou ocelí. Specifickou kategorií je ratanový nábytek, který zapadne do romantické venkovní zahrady a do zimní zahrady. Dřevěný zahradní nábytek ladí ke každému rodinnému domu.

zahradni-nabytek-drevo

 

 

Hliníkový nábytek jako symbol luxusu

Architekti stále více pracují s kovem, železem, hliníkem a litinou. Chladné materiály se pyšní vysokou odolností a čistým vzhledem. Hliníkový zahradní nábytek se vyjímá v nadčasových pergolách a altánech. Dá se kombinovat také s dřevěnými prvky. Avšak někteří lidé by mohli jako hlavní negativum hliníku vnímat vyšší pořizovací cenu.

zahradni-nabytek-hlinik

ZDROJ: PR článek společnosti OKAY s.r.o.

Kategorie: Novinky Zahradní nábytek
Tagy: zahradni nabytek
Sdílejte článek

Diskuze