FOTO VORWERK

Jarní úklid se spolehlivými pomocníky

10. 04. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Pravidelný hloubkový úklid je základem každé zdravé domácnosti, dvojnásob to pak platí pro ty, kteří bojují s alergiemi. Proto každý ocení spolehlivé a efektivní pomocníky z rodiny Vorwerk.

Podle statistických údajů představují alergici až pětinu dospělé populace v České republice. U dětí do 15 let je situace ještě horší, alergiemi trpí každé čtvrté dítě. V Česku tak žije přibližně 2 milióny alergiků. Pomoci jim může užívání speciálních léků, ale také důkladný úklid.

Za alergen můžeme považovat látku obvykle bílkovinné povahy. Výsledkem setkání alergického organismu s alergenem je vždy nepřiměřená reakce imunitního systému, která se navenek projeví jako svědění a pálení kůže nebo sliznic, kýchání, nepřetržitá rýma, zarudnutí očí, záchvaty kašle a dusivé astma, případně bolesti hlavy nebo atopické ekzémy,“ uvádí alergoložka Irena Krčmová z Ústavu klinické imunologie a alergologie fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Alergik na setkání s alergenem nejčastěji reaguje kýcháním, nepřetržitou rýmou nebo zarudnutím očí. FOTO THINKSTOCK

Alergik na setkání s alergenem nejčastěji reaguje kýcháním, nepřetržitou rýmou nebo zarudnutím očí. FOTO THINKSTOCK

Lidé dnes tráví už od útlého věku většinu času v interiéru, proto se ve větší míře objevuje přecitlivělost na alergeny z domácího prostředí. „Roztoči trápí dnešní děti mnohem více než pyly, a pokud mají v rodině domácího mazlíčka, často se přidružuje i alergická vazba na živočišné alergeny,“ doplňuje doktorka Krčmová.

SPECIALIZOVANÍ POMOCNÍCI PRO EFEKTIVNÍ VYSÁVÁNÍ

Základem péče o alergika je tedy snaha co nejúčinněji zamezit jeho kontaktu s alergenem, zejména důkladně vysávat především koberce (nejlépe pomocí rotačních kartáčů) a matrace, ve kterých se usazují výkaly roztočů a šupinky kůže. Důležitá je také volba kvalitního vysavače vybaveného HEPA filtračním sáčkem. Úklidový systém VORWERK Kobold VK150 je (i díky certifikaci TÜV Nord „Vhodný pro alergiky“) ideálním pomocníkem. Díky jedinečné filtraci systém odstraní víc než 99,99 % prachu a alergenů, které jsou bezpečně zachyceny v sáčku, a nehrozí tak jejich rozvíření zpět do domácnosti ani při jeho výměně.

Úklidový systém VORWERK Kobold VK150 odstraní díky jedinečné filtraci víc než 99,99 % prachu a alergenů. FOTO VORWERK

Úklidový systém VORWERK Kobold VK150 odstraní díky jedinečné filtraci víc než 99,99 % prachu a alergenů. FOTO VORWERK

Pro důkladný hloubkový úklid koberců a matrací je systém vybaven nástavcem s rotačním kartáčem Kobold EB370, zároveň určeným pro metodu suchého čištění koberců a matrací pomocí čisticího sněhu. Dokonalou, snadnou a rychlou údržbu pevných povrchů (jimž dává řada rodin s alergikem preventivně přednost), jako jsou parkety, dlažby nebo linolea, zvládne unikátní nástavec Kobold SP530. Společně s vysavačem Kobold VK150 dokáže v jednom kroku vysát a důkladně vytřít.

Dalším cenným pomocníkem je ruční elektrický kartáč Kobold PB430 na odstraňování prachu či chlupů z domácích mazlíčků z čalounění, polštářů atp. Pro důkladný úklid špatně dostupných míst je systém vybaven Vario a Flexi hubicí a dále mechanickými nástavci na odstranění prachu z poliček, lustrů, rámů obrazů, květin, závěsů, záclon a knihoven − bez nutnosti vše z nich vyndávat a následně vracet zpět.

NEUSTÁLE UKLIZENO − BEZ NÁMAHY

Robotický vysavač VORWERK Kobold VR200 s charakteristickým tvarem písmene D a laserovou navigací snímá své okolí 1800x za vteřinu a okamžitě vytváří mapu okolního prostoru. Filtr o celkovém povrchu 300 cm2 zvládne zadržet 85 % nečistot, které se shromažďují ve speciálním boxu na prach. Li-Ion 14,4 V baterie udrží robota v chodu až 90 minut. Vše navíc probíhá zcela automaticky a bez vašeho zásahu.

VORWERK Kobold VR200 má jeden z nejvyšších sacích výkonů na trhu, až trojnásobný oproti srovnatelné konkurenci. FOTO VORWERK

VORWERK Kobold VR200 má jeden z nejvyšších sacích výkonů na trhu, až trojnásobný oproti srovnatelné konkurenci. FOTO VORWERK

Kategorie: Novinky
Tagy: domácí spotřebiče vysavac
Sdílejte článek

Diskuze