FOTO: Kennel Maceška

K domu patří pořádný pes. Jak mu vybrat vhodné krmivo?

06. 03. 2015
Diskuze (2)
Sdílet

Pro mnoho majitelů k domu neodmyslitelně patří pořádně velký pes, který je dobrým hlídačem i kamarádem a členem rodiny. Velká psí plemena potřebují dostatek pohybu a volnosti, a tak právě u domu se zahradou je jim skutečně dobře. Máte i vy takového psího kamaráda? Pak vás určitě bude zajímat, jak mu vybrat to nejlepší krmivo podle jeho potřeb.

Speciální složení pro velká plemena

Nejoblíbenějším krmivem pro psy jsou granule, které představují na přípravu jednoduchou, ale velmi chutnou stravu. Samozřejmě je nutné vybírat kvalitní značky, které ve svém složení obsahují vysoký podíl masa a další živiny, které pejskovi dodají všechny potřebné živiny, vitamíny a minerály. Důležité je ale také vybírat podle velikosti psa. Kvalitní granule pro psy jsou rozděleny podle váhových kategorií psů, protože jednotlivá plemena mají odlišné výživové nároky. Specifické nároky malých či velkých plemen se od sebe značně liší. Granule pro velké psy mají tedy nejen rozdílnou velikost, ale především složení. Například jednou z věcí, která je pro ně důležitá, jsou přidané látky pro podporu kloubní výživy, jež bývají v dobrých krmivech pro velká plemena obsažena. Vzhledem k větším velikostem a váze těchto psů u nich bývají problémy s pohybovým aparátem velmi časté a tímto způsobem se jim dá předcházet.

To pravé pro každý věk

Důležité je ale také vybírat podle věku psa. Štěně velkého plemen potřebuje ve složení stravy něco jiného než dospělý pes velkého plemene. Stejně na tom pak je i senior velkého plemene, který si také zaslouží tu pravou péči. K dostání jsou standardně granule pro štěňata, dospělé i starší psy. Berte tedy v potaz vždy kritéria velikosti i věku zároveň, jen tak dostane váš pes přesně to, co potřebuje pro zdravý a vitální život.

Kvalitní krmivo a potřeby pro psy koupíte v e-shopu Můj Mazlík, kde na vás čeká široký výběr a dobré ceny.

FOTO: Kennel Maceška

ZDROJ: PR článek firmy BAV, spol. s r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: krmivo pro psy
Sdílejte článek

Diskuze

  • Krásní tibeťáčci.

    To, že granule mají být chutné je asi ten největší omyl. Granule musí být tak nechutné, že je pes sežere až když má opravdu hlad. Jinak hrozí nadváha. Tibeťáky máme celý jejich život na granulích Eukanuba a přesto že ráno dostávají plnou misku, tak ji postupně konzumují celý den.

    Martin Sluka
    • Na fotce nejsou tibeťáčci, ale novofundlandští psi 😉

      Anonym