FOTO Kaldewei

Kaldewei se angažuje za ochranu moří a trvale udržitelné hospodaření

03. 05. 2019 Sdílet

Rodinný podnik Kaldewei patří k evropským lídrům v oboru koupacích van, sprchových vaniček a umyvadel a je od prosince 2017 spolupracujícím partnerem WWF. Koupelnová řešení Kaldewei jsou ze 100procentně recyklovatelné smaltované oceli dlouhé životnosti, a podnik vědomě upouští od používání umělých hmot.

Společně s WWF podnik pracuje na vývoji kompatibilním s klimatickým cílem snížení teploty o 2 °C a jako sponzor podporuje program WWF na ochranu moří za účelem snížení vnosu plastů do světových moří.

V centru tohoto sponsoringového partnerství je modelový projekt, který má za cíl zlepšení odpadového managementu v deltě Mekongu ve Vietnamu. Vietnam patří vedle jiných jihovýchodoasijských zemí k hlavním zdrojům zanášení plastů do moří. Důvody spočívají v chybějících nebo nedostatečných systémech sběru, opětného využití a likvidace. S podporou Kaldewei má být plastový odpad vznikající na území projektu recyklován, aby se do moře dostávalo méně plastů.

FOTO Kaldewei

FOTO Kaldewei

Se svými 100 lety zkušeností se Kaldewei nyní již ve čtvrté generaci hlásí ke smaltované oceli jakožto 100procentně přírodnímu materiálu, a je jediným výrobcem v Německu, který svá koupelnová řešení vyrábí v celém hodnotovém řetězci sám.

www.kaldewei.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: recyklace materialu smaltovana ocel
Sdílejte článek