Krepové povlečení vítězí na celé čáře

Krepové povlečení vítězí na celé čáře

12. 01. 2017
Diskuze (1)
Sdílet

Materiálů povlečení je k dispozici mnoho – od klasické bavlny až k luxusnímu saténu. Při výběru je tedy nezbytné zvažovat spoustu faktorů, protože každá možnost má své klady i zápory. V poslední době se však zvyšuje popularita krepového povlečení. Čím je tahle varianta tak zajímavá?

Víte, že výraz „krep“ pochází z francouzského crêpe, což znamená kromě jiného také palačinka? S pochutinou tohoto názvu má však společného pramálo. Společným rysem by snad mohla být jen oblíbenost nejen v českých zemích. Velmi často se využívá pro krepové povlečení.

Jde vlastně o bavlnu

Mnoho lidí se mylně domnívá, že krep je materiál, skutečnost je však jiná. Krepové ložní prádlo se obvykle vyrábí z bavlny, která je upravena tak, aby se pravidelně střídaly hladké a zvrásněné proužky. Právě tato struktura je pro krep obvyklá.

Hlavní surovinou pochopitelně nemusí být vždy bavlna. Pokud si pořídíte kvalitní krepové povlečení české výroby, bude vyrobené ze 100% bavlny, ale na tržnicích seženete i umělé materiály. Jsou sice levnější, nicméně snažte se jim vyhýbat. Bývají nepříjemné na kůži, brzy žmolkují, nejsou měkké, savé a prodyšné jako pravá bavlna.

Nemusí se žehlit

Když se zeptáte nějaké hospodyňky, co se jí tak líbí na krepovém povlečení, nejspíš vám odpoví, že jí vyhovuje snadná údržba. Ono se totiž vůbec nežehlí, a přesto nevypadá pomačkaně. Může za to přirozeně mačkaná struktura. Prostě jej vyperete, usušíte, složíte a uložíte do skříně.

Zkuste třeba oboustranný vzor

Jelikož je o tento druh ložního prádla velký zájem, vyrábí se v obrovské škále různých vzorů a motivů. Nejpopulárnější jsou v současné době květinové vzory a černobílé dezény. Moc pěkná levná krepová povlečení najdete v e-shopu RodinneBaleni.cz. Obzvlášť zajímavé jsou oboustranné varianty – obvykle z jedné strany světlé a z druhé tmavé.

Ve zmiňovaném e-shopu zakoupíte rovněž často žádané prodloužené krepové povlečení 140 × 220. Stačí si nahoře ve filtrech zaškrtnout „rozměry přikrývka“ a vybrat příslušnou volbu. A když vás bude cokoliv zajímat, neváhejte kontaktovat ochotný personál. Poradí vám, abyste mohli usínat ve vhodných lůžkovinách.

ZDROJ: PR článek společnosti VIOLET MOON s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: Krepové povlečení
Sdílejte článek

Diskuze

  • Souhlasím! Spojovala jsem si ho s tím starým nepříjemný povlečením, ale teď objednávala z Goldea.cz a je to úplně jiný příběh

    Jana