Letním kolekcím krytin vdechlo krásu léto, moře a slunce

04. 08. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Krása mocné a neustále se měnící přírody je nenahraditelnou a nevyčerpatelnou inspirací pro mnohé z nás. Příroda nabízí celou řadu motivů, vzorů a nápadů, ze kterých úspěšně čerpají uznávaní designéři z oblasti módy i bydlení. […]

Krása mocné a neustále se měnící přírody je nenahraditelnou a nevyčerpatelnou inspirací pro mnohé z nás. Příroda nabízí celou řadu motivů, vzorů a nápadů, ze kterých úspěšně čerpají uznávaní designéři z oblasti módy i bydlení. Proto i pro designéry švédského výrobce dřevěných vícevrstvých podlah Kährs, jehož výhradním dovozcem a distributorem pro český trh je společnost Kratochvíl parket profi, je příroda vzácnou inspirací. Důkazem mohou být dvě nové kolekce dřevěných vícevrstvých krytin Coastal a Provence. Z obou kolekcí s dubovými dekory sálá léto, moře a slunce.

Společnými rysy kolekcí Coastal a Provence jsou úzké 1-lamelové třívrstvé desky o rozměrech 1759 x 127 x 14 mm. Třímilimetrová vrchní nášlapná vrstva je charakteristická mořeným, jemně broušeným a kartáčovaným povrchem, ošetřeným matným lakem. Pro umocnění dojmu z podlahy mají jednotlivé lamely zkosené hrany, které krytinu ihned po pokládce vkusně zvýrazní. Palubky jsou vybaveny spolehlivým zámkovým spojem Woodloc® a přizpůsobeny k pokládce plovoucím způsobem. Výrobce Kährs poskytuje na obě kolekce 30letou záruku.

PŘÍMOŘSKÝ STYL KOLEKCE COASTAL

Krásu první stylové kolekci od Kährsu vdechlo mořského pobřeží, síla moře, větru a vln. V přímořské kolekci Coastal s pěti dekory naleznete zvětralý vzhled staré plážové promenády, stejně jako rozehřátou zářící bělost písečné pláže. Jednotlivé dekory potvrzují přímořský nádech hned ve svém názvu: SEAWEED (neboli mořské řasy) je středně hnědý, prokreslený bílými detaily, QUAY (nábřeží) je středně hnědý s hnědými detaily, DRIFTWOOD (naplavené dříví) zaujme příjemným šedým nádechem, SEASHELL (lastura) září perlovou bělostí a konečně pátý BARNACLE (mořský vlk) vyniká přírodní dubovou barvou s jemnými bílými detaily. Kolekce zachycuje světlo, teplo a krásu míst, kde se moře setkává s pevninou. Přírodní a jedinečný vzhled u kolekce podtrhují suky drobnějšího rázu, barevné odchylky a žilkování.

MOC za 1m2 včetně 20% DPH: 1.980,- Kč (akční cena platná do 31. 12. 2010)

O dřevině DUB dle švédského výrobce Kährs

  • Dub bílý je díky příjemnému vzhledu a dlouhé životnosti nejoblíbenějším druhem dřeva na výrobu podlah a nábytku v Evropě a v USA.
  • Místo původu: Švédsko a Evropa
  • Změna barvy: Každá dřevina působením přírodního světla časem mění barvu. Změna barvy u dřeviny dub dosahuje středního stupně s postupnou jemnou změnou do oranžova.
  • Tvrdost: Dubové dřevo je tvrdé, husté a extrémně pevné, díky čemuž je velmi vhodné pro podlahy. Při porovnávání s jinými druhy dřeva používá Kährs dub jako referenční dřevinu.

TEPLÉ A ZEMITÉ BARVY KOLEKCE PROVENCE

Provence, krásný kraj jihovýchodní Francie, je charakteristický nekonečnými levandulovými lány,  barevnými fasádami historických kamenných domů prozářených sluncem či žhavou sluneční září sálající z čistě modrého nebe. Venkovní jasnost slunečného kraje Provence působí proti jemnosti uvnitř tamních interiérů. A právě paleta teplých a zemitých tónů typických pro provensálské interiéry inspirovala designéry Kährs k nové kolekci dubových podlah. Světlé až tmavé odstíny podlah nabízejí jedinečné dekory, pro které je typická krása pravého dřeva se suky, barevnými odchylkami i žilkováním. I tato kolekce se může pyšnit příznačnými názvy. Dekory nesou jména jednotlivých koutů francouzského kraje Provence: Dekor NARBONNES nabízí svěží dubové zbarvení, ARLES má lehce načervenalý odstín, AVIGNON je tmavě hnědý, CAMARGUE světlý s nádechem bílé a GRASSE světle hnědý, TARASCON je naopak sytě čokoládový a MIRAMAS středně hnědý. Poslední tři zmiňované dekory získaly, díky patinování povrchu, typický starobylý nádech.

Hledáte-li krytinu, která vašemu interiéru dodá venkovský a přesto rafinovaný vzhled, pak si jistě vyberete některý z dekorů kolekce Provence. MOC za 1m2 včetně 20% DPH: 2.388,- Kč

Více informací naleznete na:  www.kpp.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: krytina patinování dřeva střecha
Sdílejte článek

Diskuze