Muzeum diamantů

Muzeum diamantů

30. 03. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Pro všechny obdivovatele diamantu, krále drahých kamenů, vzniklo přímo v srdci staré Prahy muzeum – první a jediné svého druhu v České republice. Muzeum prozradí o diamantech mnohé, od vzniku přes zpracování až do podoby krásných šperků, které přitahují pozornost spousty lidí po celém světě. Za jeho vznikem stojí rodina Katz.

Expozice nabízí cestu do dávné minulosti diamantů, jejichž stáří se datuje na 3,5 miliardy let. Díky ní se lze dozvědět vše o vzniku a cestě, kterou musí nerost podstoupit, aby se stal úchvatným šperkem. Nechybí tedy informace o těžbě, opracování, broušení, sortování a konečném hodnocení. Na tvorbě expozice se podílel přední český gemolog a geolog v jedné osobě – PhDr. Radek Hanus.

Muzeum je otevřeno denně od 10 hodin dopoledne do 8 hodin večer. Základní vstupné vyjde na 190 Kč. K dispozici jsou i zvýhodněné vstupenky. V případě zájmu je možné si předem domluvit i komentovanou prohlídku s průvodcem, který poskytne obsáhlejší výklad.

Vedle expozice funguje v muzeu také kavárna a obchod s drahými kameny. K dispozici jsou jak solitérní kameny, tak i již hotové šperky vlastní výroby v několika kolekcích. Certifikáty jsou samozřejmostí.

Muzeum-diamantů-Praha

www.diamondmuseum.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: expozice muzeum
Sdílejte článek

Diskuze