Balance zdroj: EBM Co., s.r.o.

Nasaďte střeše korunu krásy

05. 12. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Výběr odstínu nebo modelu střešní krytiny je často ovlivněn nejen trendy, ale i tradicí území, na kterém se stavba nachází. Vždy ale kombinujte s citem a řiďte se pravidlem: méně je někdy více. Ze široké nabídky keramických střešních krytin výrobce Creaton si vybere každý.

V kurzu je velký formát i originalita

Keramické střešní krytiny z portfolia osvědčeného německého výrobce Creaton nabízejí desítky kombinací odstínů, tvarů a formátů. Na trhu se postupně začínají prosazovat velkoformátové tašky, které jsou vyhledávané především pro nízkou spotřebu materiálu, a tím i výhodný poměr kvality a ceny. Mezi nejoblíbenější velkoformátové krytiny patří modely Rapido či Balance. Ze segmentu malých formátů se pro svoji jedinečnost prosazují ploché tvary tašek, například model Domino. V historických centrech měst se zase uplatňuje zejména tradiční bobrovka.

Bobrovky zdroj: EBM Co., s.r.o.

Bobrovky zdroj: EBM Co., s.r.o.

Glazura či engoba?

Modely střešních krytin Creaton se vyrábějí ve dvou povrchových úpravách: s engobou nebo glazurou. Obě úpravy nejenže dodávají krytině barevnost, ale zároveň ji chrání před povětrnostními vlivy i před nečistotami.

Liší se v míře povrchového lesku. Engoba se vyznačuje matným, někdy až pololesklým povrchem. Naopak povrch glazury je viditelně hladký a lesklý, protože obsahuje větší podíl křemičitých přísad. Glazurovaná krytina je sice dražší, ale zároveň i odolnější proti zanášení nečistot a tvorbě mechu.

Domino zdroj: EBM Co., s.r.o.

Domino zdroj: EBM Co., s.r.o.

Barevné trendy současných střech

Radí Pavel Kaderka, technický manažer společnosti EBM Co.

Při výběru barevného odstínu střešní krytiny se obvykle inspirujeme celkovým vzhledem stavby a jejího okolí. Na komerční stavby či administrativní budovy je často používán tradiční typ krytiny v přírodní červené nebo měděné barvě. Díky široké nabídce barev lze v případě speciálních požadavků volit i netradiční odstín tak, aby střecha například korespondovala s dlouhodobě používaným jednotným vzhledem sídlící společnosti. Na rodinných domech se uplatňují hlavně ploché typy tašek – nejvyhledávanější jsou tmavší odstíny engob nebo glazur.

www.ebmco.cz

TEXT: EBM Co., s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: střecha strešní krytina
Sdílejte článek

Diskuze