Perfektní volba pro práci nad hlavou: Akumulátorový vrtací šroubovák

21. 05. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Dílna společnosti Mediapool Veranstaltungsservice GmbH v Berlíně provádí přesně tolik montážních prací vnitřního zařízení, kolik jich je třeba při montážích potřebných na významných akcích a festivalech. To často představuje pro celý pracovní tým – včetně […]

Dílna společnosti Mediapool Veranstaltungsservice GmbH v Berlíně provádí přesně tolik montážních prací vnitřního zařízení, kolik jich je třeba při montážích potřebných na významných akcích a festivalech. To často představuje pro celý pracovní tým – včetně mechanického nářadí – výjimečné pracovní výzvy. To mimo jiné znamená, že akumulátorový vrtací šroubovák musí být během nepřetržitého používání pohodlný, snadno ovladatelný, ale také výkonný. Navzdory těmto vysokým požadavkům vrtací šroubovák GSR 10,8-2-LI Professional od firmy Bosch úspěšně složil svoji zatěžkávací zkoušku prováděnou v místní podnikové dílně.

Zeptejte se Andrého Frieboese, dílenského vedoucího ve společnosti Mediapool Veranstaltungsservice GmbH, aby vyjmenoval nějaký neobvyklý projekt, a dostanete okamžitou odpověď. „Každý projekt, který děláme, je unikátní a neobvyklý. To je to, co dělá naši práci zajímavou“. Tato úspěšná společnost z Berlína provádí montáže u významných akcí, festivalů, u technických zařízení budov, divadelních představení a výstav, vše od prvního kroku, kterým je navržení koncepce montáže až do kompletní realizace projektu. Proto má dílnu, která je přizpůsobená různorodým a víceúčelovým požadavkům. „To, co zde potřebujeme, je nářadí, které se během nepřetržitého používání dá dokonale a pohodlně ovládat a současně je vysoce výkonné. Například při sériovém vrtání, které se provádí denně u rámových a hrázděných konstrukcí, pocítíte u nářadí velice rychle každý gram hmotnosti navíc,“ vysvětluje André Frieboese před dnešní praktickou provozní zkouškou.

André Frieboese chce blíže prozkoumat a vyzkoušet vrtací šroubovák GSR 10,8-2-LI Professional, nejkratší akumulátorový vrtací šroubovák ve třídě do 10,8 Voltu, během jednoho ze svých současných projektů – konstrukce výkladních skříní a stojanů na výstavě architektury v Akademii Umění v Berlíně. Toto nářadí o délce pouhých 169 mm má svižný start a při sériovém vrtání stejně jako při sériovém šroubování vrutů malých a středních průměrů odvádí fantastickou práci.

Akumulátorový vrtací šroubovák GSR 10,8-2-LI Professional od firmy Bosch se používá pro šroubování vrutů a šroubků až do průměru 7 mm do dřevotřísky, do měkkého dřeva a do plastických materiálů a je vybaveno brzdou motoru která okamžitě zastaví šroubovák po ukončení šroubování. „Přesnost je u montážních prací u vnitřního vybavení anebo u výstav obzvláště důležitá, takže se skutečně vyplatí mít tento druh nářadí,“ říká viditelně spokojený André Frieboese a přesouvá se k další k práci, při které používá nářadí nad hlavou.

Díky svému 10 mm rychloupínacímu sklíčidlu je výměna vrtacího břitu, který je nutný pro vrtání otvoru až do průměru 19 mm, velice rychlá. A vysoce výkonná

2 rychlostní převodovka zajišťuje vysoký výkon krouticího momentu a tím poskytuje rychlý postup prováděných prací. „Toto nářadí by mohlo zastat práci za nářadí, které je tak jedenkrát větší,“ říká André Frieboese poté, co dokončil svou práci a na něhož optimální ovládání nářadí udělalo velký dojem. Rovněž považuje za velmi praktické, že má nářadí integrovanou LED diodu, která zajišťuje optimální osvětlení pracovního prostoru i na tmavých místech.

Poslední, co zbývá Andrému Frieboesemu udělat, je vyzkoušet u tohoto nářadí výdrž akumulátoru. „Naše pracovní místa a staveniště se často nacházejí na neobvyklých místech, kde nejsou žádné elektrické zásuvky. Není nic horšího, než když se akumulátor zcela vybije po 20 minutách,“ vysvětluje zkušený dílenský vedoucí.

Akumulátorový vrtací šroubovák je však vybavený lithium-iontovými akumulátory od firmy Bosch, které poskytují nejenom o 400 procent delší životnost akumulátorů, ale také poskytují extrémně dlouhou životnost. Navíc, ukazatel stavu dobití neustále signalizuje, kolik energie ještě zbývá do vybití akumulátoru. A tak je André Frieboese daleko optimističtější ohledně jeho další práce, kterou nebude nic jiného, než celonoční rámování stěnové výplně u podia. „Pomocí akumulátorového vrtacího šroubováku GSR 10,8-2-Li Professional – žádný problém!“

Více informací na www.bosch.com a www.bosch.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: naradi
Sdílejte článek

Diskuze