Proč si pořídit trampolínu a jak ji správně vybrat?

24. 09. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Jak zabavit děti a přimět je, aby trávily více času na čerstvém vzduchu? Disponujete-li vlastní zahradou, máte vyhráno.

Pořiďte jim trampolínu – oblíbenou atrakci, na které se „vyblbne“ celá rodina. Děti si na trampolíně vyhrají po mnoho hodin a mají-li po ruce kamaráda (nebo vás), jejich radost se znásobí. Jde o ideální atrakci pro aktivnější dítka, která se zbaví nadbytečné energie. Najdou se však i další důvody, proč si ji pořídit. Najdete je v následujících řádcích.

Pozitivní vliv trampolíny na zdraví a další výhody

Spousta zábavy, to je ten hlavní, ale ne jediný důvod pro pořízení trampolíny. Skákání je činnost, která má pozitivní vliv na fyzickou aktivitu, okysličení svalstva a jejich posílení. A co jste možná netušili, je příznivé i na posílení a uvolnění páteře. Máte-li doma děti, které tráví příliš mnoho času u počítače či televize, neváhejte a dopřejte jim atrakci, která je hned tak neomrzí. Vy získáte čas pro sebe – zatímco bude díte skotačit, přečtete si knížku nebo si zarelaxujete jiným způsobem. Pravděpodobně nakonec stejně skončíte na skákací ploše trampolíny…

marimex2

Na co si dát pozor při výběru trampolíny?

Nabídka je široká a narazíte na trampolíny mnoha v mnoha variantách a cenových relacích. Těm nejlevnějším se raději obloukem vyhněte a zaměřte se na bezpečnost a kvalitu. Navíc budete mít jistotu, že vám trampolína vydrží déle než jednu či dvě sezóny.

Dbejte na kvalitu ocelových trubek, ze kterých se skládá konstrukce trampolíny. Vyžadujte galvanizovanou či práškovou barvou ošetřenou ocel – jedině ta odolá korozi a nabídne delší životnost.

Neméně důležitý je i materiál ochranného krytu. Ten musí odolat počasí a povětrnostním podmínkám, takže by měl být vyroben ze sítě a PVC.

Záleží také na tvaru ochranného krytu pružin. Skákající osoba by neměla mít přístup k pružinám, aby nedošlo k případnému zranění.

A konečně skákací plachta, která by měla mít hladký povrch (zamezí odření či spálení při pádu) a zajišťovat adekvátní vymrštění. Skákání je pak zábavnější a méně fyzicky náročné.

Tip na závěr: Chcete-li mít jistotu spokojeného nákupu, poohlédněte se po trampolíně na www.marimex.cz. Najdete zde špičkové trampolíny s ochrannou sítí, které splňují veškeré přísné kvalitativní a bezpečnostní kritéria.

ZDROJ: PR článek společnosti Marimex CZ s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: hry trampolina
Sdílejte článek

Diskuze