Schell používá do svých armatur nové úspornější perlátory

Schell používá do svých armatur nové úspornější perlátory

13. 03. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Nové perlátory špičkové kvality dostávají ve výrobních závodech v německém Olpe jak senzorové v modelových řadách Puris, Celis a Modus, tak samouzavírací tlačné vodovodní baterie Puris a Petit. „Také Schell reaguje na evropský trend snižování […]

Nové perlátory špičkové kvality dostávají ve výrobních závodech v německém Olpe jak senzorové v modelových řadách Puris, Celis a Modus, tak samouzavírací tlačné vodovodní baterie Puris a Petit. „Také Schell reaguje na evropský trend snižování spotřeby vody a zároveň jde o součást procesu certifikace budov LEED, při níž jsou důležité právě snížené náklady na spotřebu vody při sanitárních instalacích,“ vysvětluje Aleš Řezáč, obchodní zástupce Schell pro Českou republiku.

Systém LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) je mezinárodně uznávaná značka kvality, poskytuje vlastníkům a provozovatelům budov rámec k identifikaci a implementaci praktického a měřitelného návrhu, konstrukce, provozu a správy šetrných budov.

Vedení německého výrobce rozhodlo o okamžité změně ve výrobě nejen kvůli snížení spotřeby vody, ale také kvůli nižším energetickým výdajům při ohřevu teplé vody. Zákazník, ať velkoobchodní nebo koncový, pozná úspornější baterie Schell na první pohled. „Na každém balení bude zelená nálepka ´LEED´ s údajem 5 litrů za minutu. „Tato změna se netýká cen ani výrobních čísel,“ doplňuje Aleš Řezáč.

Firma Schell se takovým přístupem zařadí na úroveň nejvýznamnějších výrobců a značek armatur, kteří na úspornější systém perlátorů také přecházejí. „Zároveň jsou tyto nové armatury transparentnější pro projektanty, protože budou mít okamžitý přehled o tom, že splňují požadavky LEED,“ říká Aleš Řezáč. 

Na otázku, dají-li se vyčíslit úspory vody a energie při zavedení nového úsporného perlátoru, Aleš Řezáč odpovídá: „Úspora v procentech při poklesu ze šesti na pět litrů činí 16,5 procenta, ale absolutní výše úspor je vždy individuální a záleží podle objektu a uživatele. Jen zopakuji, že přínos není jen v úspoře vody, ale také energie při ohřevu teplé vody.“

www.schell.eu

Kategorie: Novinky
Tagy: perlator
Sdílejte článek

Diskuze