Skleněné japonské jídelní hůlky made by Jitka Kamencová Skuhravá

18. 03. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Sklářská designérka Jitka Kamencová Skuhravá vytvořila set skleněných japonských jídelních hůlek.  Zcela unikátní design byl vytvořen pro pražské výstavní centrum současného skla ZIBA.

Tento design a jeho realizace pochází z dílny sklářské výtvarnice Jitky Kamencové Skuhravé. Set hůlek je vyroben z borosilikátového a optického skla. Celá sada prošla řadou ručně prováděných tradičních technik zpracování, mimo jiné foukání skla, broušení, rytí, leštění a zlacení.

„Jídelní hůlky se vyrábí ze dřeva, bambusu, kovu, kostí, slonoviny a dnes i z plastu. Napadlo mne, že mezi těmito různými materiály chybí sklo, proto jsem si s touto ideou začala hrát,“ říká s úsměvem designérka.

Nejnovější navržená a realizovaná díla Jitky Kamencové Skuhravé můžete vidět od 1. 4. 2015 v prostorách pražského centra současného skla ZIBA, kde Jitka vystaví výstavě lustr z rytých desek – Netlight, svítidlo Fly, Net lamp a sestavu rytých obrazů na stěnu.

ZIBA set by Jitka Skuhrava_3

Sklářská výtvarnice se věnuje práci se sklem již 25let, pochází z rodiny se sklářskou tradicí. Soustřeďuje se především na umělecké rytí a broušení skla a také design rozměrných světelných plastik do architektury.

ZIBA set by Jitka Skuhrava_1

Kategorie: Novinky
Tagy: jídelní hůlky
Sdílejte článek

Diskuze