Sójové svíčky jsou hitem podzimu. Proč jim dát přednost?

Sójové svíčky jsou hitem podzimu. Proč jim dát přednost?

19. 10. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Sójové svíčky mají 100 % přírodní původ a udrží si svou vůni po celou dobu používání. Vonné svíčky s esenciálními oleji mají navíc aromaterapeutický účinek.

Sójové svíčky jsou vyrobeny ze sójových bobů a neobsahují žádné pesticidy, herbicidy ani parafín, tedy vedlejší produkt při zpracování ropy. Svíčky Spring Air z nabídky Voňavého loga vydrží hořet až o 50 % déle než běžné parafínové svíčky a při jejich spalování nevznikají žádné jedovaté zplodiny.

Sójový vosk je dražší, ale hoří déle než parafínový Foto: vonavelogo.cz

Sójový vosk je dražší, ale hoří déle než parafínový Foto: vonavelogo.cz

Právě nežádoucí kouř může v případě používání nekvalitních vonných i obyčejných parafínových svíček představovat zdravotní riziko. „Málokdo ví, že při používání většiny aromatizovaných svíček se musí větrat. Tyto informace na obalech dokonce často úplně chybí,“ říká Michaela Krištofová Hanusová, manažerka rozvoje z české společnosti Lorika CZ, která se se svou službou Voňavé logo zabývá vůněmi a nabízí bezpečnou alternativu v podobě sójových svíček s esenciálními oleji. Ty nezvyšují množství CO2 ve vzduchu a dokonce uvolňují aroma, i pokud právě nehoří. Pokud si přejete vůni užívat jen v určitých chvílích, stačí skleněnou dózu uzavřít víčkem a užívat si svíčky jen jako dekoračního prvku v místnosti.

Foto: vonavelogo.cz

Foto: vonavelogo.cz

Sójové svíčky s esenciálními oleji rozsvítí každý prostor a přinesou do něj uklidňující a povznášející náladu přesně v tom duchu, který si z nabídky vyberete. Luxusní svíčky o váze 235g obsahují 28 % esenciálních olejů a 100% přírodní sójový vosk. Kvalitní knot je vyroben ze 100 % bavlny a nakonec zcela vyhoří. Vosk v obalu nezanechá žádné zbytky, protože není nijak dobarvovaný.

Foto: vonavelogo.cz

Foto: vonavelogo.cz

Sójové svíčky z nabídky Voňavého loga jsou ukryty v uzavíratelné skleněné dóze. Sója je rozpustná ve vodě, biologicky odbouratelná, netoxická a řazena mezi obnovitelné zdroje. Použitý vosk má vynikající kvalitu a konzistenci. Vyšší cenu kompenzuje fakt, že sójový vosk hoří pomaleji. Svíčka tak dělá svým majitelům radost až 80 hodin; navíc neprodukuje žádný škodlivý kouř a saze, které by se mohly usadit na stropě či způsobit nepříjemný zápach držící se v textilních materiálech.

Foto: vonavelogo.cz

Foto: vonavelogo.cz

Všechny tyto sójové svíčky s éterickými oleji jsou dostupné v devíti nejpopulárnějších vůních Spring Air: Adorable, Breeze, Blue Velvet, Cotton, Lavender, Pomegranate Delight, Secret a White Orchid. Kompletní produktová řada Spring Air Home Collecion zahrnuje také difuzéry a rozprašovače. Výrobky Spring Air Home Collecion jsou kompletně vyráběny v Evropě, čímž se výrobce snaží minimalizovat svou uhlíkovou stopu. Výrobce pečlivě dbá na splnění přísných norem kvality. Vůně jsou tedy bezpečné i v domácnostech s malými dětmi a domácími mazlíčky. Výrobky Spring Air nejsou testovány na zvířatech.

Spring Air Home Collection – stylové sójové svíčky, elegantní aroma difuzéry a koncentrované vůně v rozprašovačích. Foto: vonavelogo.cz

Spring Air Home Collection – stylové sójové svíčky, elegantní aroma difuzéry a koncentrované vůně v rozprašovačích. Foto: vonavelogo.cz

Infobox:
• Drtivá většina svíček na trhu je vyrobena z parafínu. Jejich knot delší než 3 mm může produkovat saze a toxický kouř.
• Dlouhodobé celodenní spalování parafínových svíček v nevětraném prostoru může zvyšovat riziko vzniku rakoviny nebo astmatu.
• Oproti parafínovým svíčkám uvolňují vonné svíčky ze sójového vosku více vůně.
• Chcete-li používat nezávadné svíčky, sledujte etikety. Chtějte kvalitní vosk i knot a svíčku bez barviv.
• Sójový vosk má nízkou teplotu tání, proto se prodává v dózách a lze jej také bezpečně aplikovat na pokožku. Sójový vosk obsahuje proteiny, vlákninu a vitamin E.

ZDROJ: PR článek společnosti LORIKA CZ

Kategorie: Novinky
Tagy: svice
Sdílejte článek

Diskuze