Solární kolektory pro náročné

15. 08. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Vakuové trubicové kolektory CRK-12 jsou díky své vysoké účinnosti schopny i v jarních a podzimních měsících absorbovat ze slunce dostatečné množství energie k přípravě teplé vody, k podpoře centrálního vytápění a vytápění vody pro bazény. […]

Vakuové trubicové kolektory CRK-12 jsou díky své vysoké účinnosti schopny i v jarních a podzimních měsících absorbovat ze slunce dostatečné množství energie k přípravě teplé vody, k podpoře centrálního vytápění a vytápění vody pro bazény. Trvale vysoké solární zisky zabezpečují vyšší energetické příjmy v zimním období a nižší přebytky v létě.

Pohodlí a teplo domova je základním pilířem při stavbě nebo rekonstrukci bytu či rodinného domu. Nyní je navíc možné dosáhnout této pohody s pomocí energie z obnovitelných zdrojů. Vakuové trubicové kolektory CRK dokážou optimálně využívat slunečních paprsků, a to díky účinnému vysoce odrazivému CPC-zrcadlu z leštěného hliníku a dvanácti trubicím včetně sběračů. „Mimořádnou účinnost kolektorů je možné dosáhnout v rámci komplexního řešení přípravy teplé vody a podpory vytápění, “ uvádí Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH Brno, která na český trh dodává tyto systémy.

Povrch odrazového skla je chráněn ve vakuu proti stárnutí a znečistění, čímž dosahuje dlouhé životnosti. Systém „suchého napojení“ vakuových trubic na solární okruh zajišťuje vysokou provozní bezpečnost. Uživatelé také ocení estetický design trubicových kolektorů spolu s jejich jednoduchou instalací a údržbou. Jsou vhodné k montáži na šikmou i plochou střechu, na stojany a k připevnění na fasády. Vakuový trubicový kolektor CRK-12 je zaregistrován v programu Zelená úsporám a můžete na něj získat dotaci.

Zdroj: KKH

Kategorie: Novinky
Tagy: kotel solarni vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze