Správná izolace střechy se vyplatí

Správná izolace střechy se vyplatí

12. 06. 2018 Sdílet

Teplo z vnitřní části budov uniká nejvíce střechou, která je zároveň i nejvíce ochlazovanou plochou. Současně většina energie ze slunce dopadá právě na střechy. Správná volba materiálu izolace podkroví je proto vzhledem k tepelnému komfortu a úsporám energií klíčová – garantuje kvalitní ochranu před nechtěnými energetickými ztrátami a zisky a tím výrazně ovlivňuje přímé náklady na vytápění a chlazení.

Náklady na tepelné izolace činí asi 3–5 % investičních nákladů a návratnost je díky nižším nákladům na vytápění jen několik let.

Ať už se rozhodnete pro zateplení střechy mezi a pod krokvemi, či pro systém nadkrokevního zateplení Isover X-TRAM, využijete unikátní parobrzdy Isover Vario® KM Duplex UV a Isover Vario® XtraSafe. Parobrzdy umožňují vysychání systému i směrem do interiéru a zabraňují tak nepříjemnému nárůstu vlhkosti.

Zdroj Isover

Řada produktů Isover Vario® byla na českém trhu nově rozšířena o speciální samolepicí spojovací pásku Isover Vario® XtraPatch, která je určena pro přichycení parobrzdy systémem suchého zipu.

Další informace o zateplení šikmých střech najdete v brožuře, kterou si lze stáhnout zdarma.

www.isover.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: izolace střechy zateplení šikmých střech zateplení střechy
Sdílejte článek