STEELCRETE – váš dům bez trhlin

07. 07. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Současné zrychlující se tempo výstavby vyžaduje nové přístupy v technologiích při zvyšování kvality budoucího bydlení. Je známo, že betonáž zavlhlých a tuhých betonů patří k nejtěžším pracím na stavbě. Výhodným řešením v oblasti betonových konstrukcí […]

Současné zrychlující se tempo výstavby vyžaduje nové přístupy v technologiích při zvyšování kvality budoucího bydlení. Je známo, že betonáž zavlhlých a tuhých betonů patří k nejtěžším pracím na stavbě. Výhodným řešením v oblasti betonových konstrukcí (například základových desek a pásů) je použití značkových betonů od předního výrobce transportbetonu v ČR skupiny Českomoravský beton, která je členem HeidelbergCement Group.

 

Základem dobrého a kvalitního bydlení je kompaktní únosný základ vašeho domu, který je možné zajistit v případě použití betonu STEELCRETE, což je drátkobeton se zaručenými mechanickými vlastnostmi, který obsahuje rovnoměrně rozptýlená ocelová vlákna – výztuž. Je to kompozitní materiál s konstantními vlastnostmi ve všech směrech, jehož mechanické vlastnosti a kvalita jsou zaručeny prováděnými testy. Používá se při zhotovování betonových konstrukcí staveb (například základových desek), kde nahrazuje zcela nebo částečně klasickou betonářskou výztuž, zejména pak v oblastech zvýšeného namáhání.

Steelcrete realizace základové deskyVláknobetony jsou stavební materiál, který se již dlouhodobě používá pro zhotovování betonových stavebních konstrukcí. Vlákna zlepšují různé mechanické vlastnosti betonu, jako jsou například pevnost betonu v tahu či odolnost proti obrusu, nebo naopak snižují rozvoj trhlin v betonu při procesu jeho tvrdnutí a snižují i šířku trhlin ve ztvrdlém betonu. STEELCRETE je novým druhem drátkobetonu, jehož mechanické vlastnosti jsou předem testovány podle standardizovaných zkušebních postupů a výrobce (členové skupiny Českomoravský beton) je garantuje jako součást dodávky.

STEELCRETE je homogenním materiálem, a proto se díky jeho použitím snižuje riziko nesprávného vyztužení či posunutí výztuže při hutnění. Dále zlepšuje soudržnost betonu v detailech konstrukce (hrany) a odstraňuje tzv. opadávání betonu v okrajových částech.

Odstraněním nebo částečnou redukcí klasické betonářské výztuže v konstrukci odpadá, respektive značně se redukuje požadavek na dopravu a skladování výztuže na stavbě a provádění armovacích prací. Dodávkou rozptýlené výztuže přímo z autodomíchávače se zrychlí postup výstavby, a navíc toto řešení přispívá k nemalé úspoře nákladů na provedení stavby.

STEELCRETE je drátkobeton, který splňuje veškeré požadavky na beton podle ČSN EN 206-1, a navíc splňuje požadavky podle podnikové normy vydané Českomoravským betonem, a. s., PN ČMB 01-2008, na kterou bylo vydáno stavebně-technické osvědčení STO 060-028542.
                                                                                                                           
STEELCRETE je vyráběn v centrálních betonárnách za nepřetržité kontroly výrobního procesu. Na stavbu je dodáván autodomíchávači a do konstrukce je ukládán přímo nebo pomocí čerpadel, respektive jeřábem a bádiemi. Zhutňování se provádí jako u obyčejného betonu.

Steelcrete - srovnání základové desky do roviny Steelcrete - srovnání základové desky do roviny

Použití STEELCRETE je výhodné také při výstavbě rodinných domů na konstrukce základových desek, kde může zcela nahradit klasickou výztuž, a dále do objektů s vysokým nárokem zatížení na 1 m2. Množství drátku na 1 m3 betonové směsi STEELCRETE se stanoví podle požadovaného zatížení. V kombinaci s klasickou výztuží je vhodný pro provádění stěn podzemních podlaží budov, například sklepů (zde při použití technologie tzv. bílé vany, kdy přispěje k redukci klasické výztuže a redukuje šířku možných trhlin v konstrukci, čímž se dosáhne vodotěsnosti konstrukce). V kombinaci s klasickou výztuží je vhodný i pro další stavební konstrukce (stěny, stropy, sloupy), které vyžadují vyšší stupeň vyztužení, takže použití pouze betonářské výztuže by vedlo k problémům při betonování průřezu a detailů.
 Steelcrete – detail čerstvého betonuSTEELCRETE, jak už bylo řečeno výše, je vhodný mimo jiné pro základové desky bez použití klasické výztuže. Příprava základové desky na betonáž je stejná jako při použití klasické betonové směsi a ocelové výztuže. Minimální doporučená tloušťka nanesené betonové směsi STEELCRETE je 15 cm. Po uložení STEELCRETE na základovou desku lze jednoduše hladinu směsi rozvlnit, a tím dojde k rozlití povrchu. Perfektní konzistenci a dobrou stabilitu s vysokým nárokem na rozlití dosáhneme kvalitními příměsí. Použití betonu s rozptýlenou výztuží STEELCRETE se stále více prosazuje na stavbách, kde je kladen důraz na hospodárnost, rychlost a preciznost.

www.steelcrete.cz
Zdroj: Českomoravský beton, a.s.

Kategorie: Novinky
Tagy: beton stavba
Sdílejte článek

Diskuze