Stěhujete se? Nepropadejte panice!

25. 07. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Alice, jazyková lektorka, doposud obývala středně velký pronajatý byt v Praze. Před časem se rozhodla vzít si hypotéku a přestěhovat se do vlastního. Ale protože žije sama a pracovní povinnosti ji nedovolí trávit dlouhé dny […]

Alice, jazyková lektorka, doposud obývala středně velký pronajatý byt v Praze. Před časem se rozhodla vzít si hypotéku a přestěhovat se do vlastního. Ale protože žije sama a pracovní povinnosti ji nedovolí trávit dlouhé dny převážením a instalací nábytku, potřebuje, aby jí s touto nepříjemnou činností někdo pomohl.

 

Výběr auta

Ve svém „nákupním vozíku“, jak přezdívá jejímu vozu, rozhodně nedokáže převézt šatní skříň nebo sporák. Alice je prozíravá a ví, že na přestěhování svého 2+1 nepotřebuje kamion jako vystřižený z turné rockové kapely. I proto si nechá udělat několik předběžných kalkulací u více firem, které se stěhovacím byznysem zabývají.

Balení

Ne že by Alice neuměla balit, ale při svém povolání nemá zkrátka čas shánět krabice na lednici, na fíkusy, televizi… Natož pak balit skříně, kuchyňskou linku atp. Dnešní stěhovací firmy naštěstí poskytují nepřeberné množství obalových materiálů různých velikostí a druhů. U některých firem je standardem i balení nábytku.

Stres

Stěhování samo o sobě je velice stresová situace. Obnáší spoustu vyběhávání a papírování, opouštíte své zaběhnuté prostředí… Alici dusí jeden povahový rys – není zrovna dvakrát důvěřivá, což stres ještě umocňuje. I proto nakonec vybrala firmu, která vaší zásilku pojistí od předání po převzetí. A pro klid v duši může auto se svými věcmi sledovat přes internet díky GPS.   

Likvidace

Za léta, kdy Alice bydlela ve svém dosavadním bytě, se jí nakupila spousta věcí, které ve svém novém sídle nebude chtít ani vidět, ať už se jedná o psací stůl nebo hroudu dnes již nepotřebných pracovních dokumentů. S vyhazováním si vůbec nemusí lámat hlavu, v portfoliu služeb stěhovacích firem se dnes dá najít právě i likvidace nábytku či skartace dokumentů.

Alice už ví, co stěhování obnáší. A protože si vyhlédla firmu dle svých představ, obešlo se v klidu a bez stresu. Stačí jen chvíli hledat…  

Kategorie: Novinky
Tagy: fíkus fíkusy stehovani
Sdílejte článek

Diskuze