Tepelné čerpadlo Buderus Logatherm WPS-K

Tepelné čerpadlo Buderus Logatherm WPS-K

05. 04. 2019 Sdílet

V dnešní době je stále větší poptávka po ekologickém zdroji tepla – tepelném čerpadle. Na našem trhu jsou upřednostňována tepelná čerpadla vzduch/voda, především kvůli časové nenáročnosti a jednoduchosti montáže. Možná i z toho důvodu jsou zemní tepelná čerpadla často opomíjenou alternativou.

Jejich velkou výhodou je bezesporu vyšší účinnost a odpadá starost s umístěním a hlučností venkovní jednotky, jako je to u vzduchových tepelných čerpadel.

Těchto výhod využil i investor v Jižních Čechách, který měl jasnou představu o novostavbě svého rodinného domu. Zdrojem tepla i chladu se v kombinaci s podlahovou otopnou plochou stalo tepelné čerpadlo země/voda Logatherm WPS6K-1 s integrovaným zásobníkem TV a stanicí pasivního chlazení.

FOTO Bosch Termotechnika

FOTO Bosch Termotechnika

Uživatel získal ekologický zdroj vytápění, který je díky pozvolnému ukládání tepla z letního období, v zimě ještě více účinný než klasické zařízení tohoto typu. Teplo se získává ze 120 m hlubokého vrtu, který je zdrojem tepla i chladu.

Náklady na vytápění, ohřev TV, chlazení a ostatní elektrické spotřebiče jsou v objektu, s tepelnou ztrátou 5,7 kW, 27300 Kč za rok. Vzhledem k luxusnímu vybavení objektu a komfortu získaného chlazením a rekuperací, je tato cena velice příznivá.

Příslušenství značky Buderus, jako je akumulační zásobník Logalux P120 a stanice pasivního chlazení PKSt dávají technickému zázemí objektu další dimenzi a nenarušují dokonalost celku, o kterou investor usiloval. Celou sestavu doplňuje rekuperace vzduchu.

Více o systémových řešeních Buderus najdete na www.buderus.cz.

Kategorie: Novinky Vytápění
Tagy: cerpadla tepelná čerpadla
Sdílejte článek