Teplo pro nízkoenergetické domy

Majitelé domů v nízkoenergetickém standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že tomu tak již nemusí být, Vás jistě přesvědčí firma Romotop ze Suchdola nad Odrou, která přináší na tomto poli celou řadu nových modelů.

V dnešní době kdy se u moderních domů rapidně snižuje potřeba energie na vytápění, bylo třeba reagovat na požadavky zákazníků. Proto firma Romotop zařadila do svého portfolia krbová kamna Lugo N, Luanco N a Esquina N.

krbová kamna

Luanco N zdroj Romotop

krbová kamna

Lugo N zdroj Romotop

Běžná krbová kamna dodávají do svého okolí krátce po zátopu a přikládce vysoký tepelný výkon, což u nízkoenergetických domů může způsobit přetopení a s tím spojenou nepohodu a naopak po dohoření jejich teplota rychle klesá. Z tohoto důvodu jsou nad topeništěm i v zadní části kamen umístěny akumulační tvarovky, které jsou schopny během topení pojímat do sebe vyzářené teplo z procesu hoření. Akumulační tvarovky ve spojení se špičkovou konstrukcí krbový kamen Vám dokáží předávat teplo do prostoru až 8 hodin po dohoření plamene.

Komentovat