Terra Optima – keramická taška z Porýní

13. 03. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Univerzální reformní taška Terra Optima od tradičního německého výrobce Creaton v sobě spojuje německou tradici a kvalitu se současnými požadavky na moderní vzhled krytiny. Představuje elegantní a optimální řešení pokrytí šikmých střech všech tvarů a typů.

Posuvná keramická taška Terra Optima umožňuje dostatečný posuv v hlavové drážce, a to až 51 mm. Díky tomu lze přizpůsobit laťování požadované délce krokve. To ji předurčuje pro použití při rekonstrukcích, ale i u novostaveb. Lze ji použít na jednoduché i členité střechy. Pokládka je možná již od sklonu střechy 15° při vodotěsném podstřeší. Díky optimálnímu formátu taška Terra Optima vyniká spotřebou od 11,9 ks/m2. To se příznivě projeví na celkových nákladech na provedení střechy.

Terra Optima v sobě snoubí tradici a současné trendy. V Německu je známá i pod názvem taška z Porýní (Rheinlandziegel).

Terra Optima v sobě snoubí tradici a současné trendy. V Německu je známá i pod názvem taška z Porýní (Rheinlandziegel).

Přírodní materiál pro vysokou odolnost

Prvotřídní přírodní suroviny spolu s moderními vypalovacími procesy tvoří základ pro viditelně hladký povrch tašky. Odolná krytina s dlouhou životností vzniká použitím kvalitní suroviny spolu s moderní technologií bezkontaktního výpalu v horizontálních H-kazetách.

Díky bezpečnému odvodu vody z plochy tašky a hlubokých bočních drážek zajišťuje krytina dostatečnou ochranu střechy před nepřízní počasí ve všech ročních obdobích.

Krytina je stoprocentně odolná proti UV záření a povrchová úprava engoba či glazura se vyznačuje stálobarevností po celou dobu životnosti krytiny. Creaton díky vnitřním předpisům pro výrobu krytiny vysoce překračuje standardní požadavky evropské normy EN 1304, kladené na keramickou krytinu. Díky tomu výrobce poskytuje na funkční vlastnosti záruku až 50 let.

zdroj: ebm co

Spojuje přirozenost a eleganci

Elegantní vzhled Terra Optima je výsledkem pečlivého a promyšleného vývoje krytiny. Jsou zachovány všechny technicky propracované detaily a klasické prvky reformní tašky s jedním žlábkem. Výrobce ji nabízí až v 11 barevných odstínech. Všechny engoby a glazury dosahují nejvyšší kvality a vytvářejí dokonalý povrch odolný proti poškrábání či poškození.

www.ebmco.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: keramická taška
Sdílejte článek

Diskuze