Trendem v podlahách jsou produkty na přírodní bázi s odkazem na zdravý životní styl

Trendem v podlahách jsou produkty na přírodní bázi s odkazem na zdravý životní styl

23. 03. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Zvolit správně podlahovou krytinu tak, aby se líbila, neokoukala a zároveň řadu let dobře a bezpečně sloužila, vyžaduje alespoň základní informovanost. Podlaha významně ovlivňuje komfort místnosti a nepřímo působí také na naše zdraví, od materiálového složení přes teplo od nohou až po třeba prašnost. Připravili jsme si na toto téma dvě otázky, které nám zodpověděl Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Jakou chybu dělají zákazníci nejčastěji při pořizování krytiny?

Důležité je nezaměřovat se čistě na cenu a vzhled, ale více zohledňovat užitné vlastnosti a charakter místnosti, a to z pohledu jejího využití i „stáří“, zdali se jedná o nové či rekonstruované prostory (typ konstrukce stavby). Volba podlahy by měla být podchycena co nejdříve, aby se připravily podklady přesně „na míru“ vybraným typům krytiny, např. aby dvě odlišné podlahy byly položeny v jedné rovině. Podceněna by neměla být otázka tepelného odporu a vhodnosti krytiny na podlahový topný systém, nároky na mechanické zatížení i zdravotní hledisko, zejména jedná-li se o osoby s alergiemi či respiračními potížemi. Spíše měkčí materiály volte v případě problémů s klouby. Je dobré také zohlednit přítomnost domácích mazlíčků. Kromě designu a ceny doporučuji neopomínat kritéria jako odolnost, praktičnost a životnost.

Odolná vinylová podlaha značky Wineo DESIGNline z kolekce Laguna KingSize v dekoru Dub Alaska.

Odolná vinylová podlaha značky Wineo DESIGNline z kolekce Laguna KingSize v dekoru Dub Alaska. foto: KPP

Jaké trendy se promítají na trhu podlahových krytin?

V popředí se jednoznačně drží přírodní materiály, reprezentované dřevem, linoleem, ale i dalšími inovovanými produkty na přírodní bázi. V sortimentu dřevěných podlah je oblíbený 1lamelový formát a přírodní olej. Po vlně tvrzených vinylových podlah v dílcích, které dokážou věrohodně napodobit dřevo, kámen, štípaný mramor, travertin, dlažbu i kov, v poslední době roste na významu alternativa v podobě ekologických elastických podlah bez obsahu PVC a změkčovadel. Zákazníci u nich oceňují pestrost vzhledu (od barev po různorodost imitací), vysokou odolnost, snadnou údržbu (bez nutnosti užívat čisticí přípravky) a nulové emise těkavých látek, tedy absolutní zdravotní nezávadnost i následnou ekologickou likvidaci.

Ekologická elastická podlaha německé značky Wineo PURLINE v dekoru Dub Garden z kolekce Wood.

Ekologická elastická podlaha německé značky Wineo PURLINE v dekoru Dub Garden z kolekce Wood. foto: KPP

Více o podlahových krytinách najdete na www.kpp.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: podlaha vinyl
Sdílejte článek

Diskuze