zdroj Usertech Digital

Třídit je lepší už doma. Pořiďte si barevné koše

31. 01. 2018
Diskuze (0)
Sdílet

Kolikrát týdně doma vynášíte koš? Také se u vás vždycky strhává hádka kvůli tomu, kdo s ním půjde tentokrát? Vězte, že pokud se naučíte třídit, budete odpadkový koš vynášet méně často. A navíc tím prospějete přírodě.

Třídit odpad je dnes poměrně běžné. V každé vesnici, i každém městě, mají barevné kontejnery, a to nejen na plast, sklo a papír, ale také na bioodpad, vysloužilé spotřebiče nebo tetrapaky. Přesto spousta lidí nemá koše na třídění odpadu doma.

Barevné koše vás donutí třídit

Ve většině domácností se pokouší třídit papír, plast a sklo. Pokud je nevyzývají k třídění odpadu barvy odpadkových košů, snaží se aspoň odkládat PET flašky i skleněné láhve ke dveřím a při cestě ven je vynášet rovnou do kontejneru příslušné barvy. To ale není zrovna nejšťastnější řešení. V domácnosti denně vyhazujete spoustu jiných plastových věcí, než jen PET lahve.

zdroj Usertech Digital

zdroj Usertech Digital

Koš se vám domů určitě vejde

Když si domů pořídíte koše na třídění odpadu, donutí vás to se u každého odpadku rozmyslet, do které nádoby jej hodíte. K zodpovědnému chování tím povedete i své děti. Ostatně ty jsou mnohdy v třídění rozumnější, jelikož je jim to vštěpováno do hlaviček už od školky. To rodiče jsou ze svého mládí zvyklí, že se na třídění tolik nehrálo, a bývá pro ně problematičtější si na novinku zvyknout. Koše vám v tom pomohou. A na nedostatek místa se vymlouvat opravdu nemusíte. Dají se sehnat různé nádoby, některé mají třeba tři různé police nad sebou, další zase vedle sebe. Případně si prostě obstarejte tři kartonové krabice a hezky si je s dětmi ozdobte.

zdroj Usertech Digital

zdroj Usertech Digital

Tři někdy nestačí

Měli byste ale vědět, že někdy nelze odpadek hodit ani do jednoho ze tří barevných kontejnerů, a přesto nepatří do popelnice na směsný odpad. Třeba tetrapaky (kartonové obaly od mléka) se mnohdy třídí do oranžových kontejnerů. Jestli u vás na ulici takový máte, bylo by vhodné ho používat. Poněkud komplikovanější jsou také popelnice na sklo. Stojí-li ve vašem městě zelený kontejner s bílým víkem, měli byste do něj dávat čiré sklo. Barevné patří do celozelené popelnice. Sklenice nemusíte vymývat, jejich obsah stačí důkladně vyškrábat, nevadí ani víčka!

Ze začátku se vám třídění bude zdát jako komplikovaný proces, ale časem si zvyknete a budete obaly od nejrůznějších výrobků vyhazovat už automaticky. Naučíte-li se třídit, stanete se součástí obrovské komunity lidí, kteří to již dělají. Češi jsou ve třídění dobří, aktivně třídí 72 % republiky. Společně jsme již zrecyklovali odpad, který má velikost hory Říp, zkuste si další zajímavosti přepočítat v ReKalkulačce!

ZDROJ: PR článek společnosti Usertech Digital s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: barevné koše třídění odpadu
Sdílejte článek

Diskuze