Jak třídit odpad? Kam patří sklo, papír a plasty?

Jak třídit odpad? Kam patří sklo, papír a plasty?

27. 09. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

V minulém století bylo pro mnohé domácnosti třídění odpadu tabu. Vše se naházelo do odpadkového koše a hurá do popelnice! Faktem je, že jen máloco bylo zabaleno v plastu. Existovaly vratné láhve na mléko, sem tam se koupily sardinky v plechovce, maso se u řezníka balilo do papíru a pečivo se jednoduše vložilo do nákupní tašky. Dnes je tomu jinak.

Jsme zavaleni odpadem

V dnešní době je většina potravin balena zvlášť. Salámy a sýry vám dají v mnoha obchodech do sáčků, maso je vakuově balené, mléko a džusy koupíte v krabici. Věřte, že třídění odpadu má rozhodně svůj význam. Je skvělé, že mnoho českých domácností nehází odpad do jednoho pytle. Víte třeba, kam vyhodit sklo? Běžné sklo patří do určeného pytle anebo jej můžete naházet do kontejneru s patřičným označením. Lahve a sklenice nemusíte vymývat, ale nesmí mít vršky ani víčka. Položili jste si někdy otázku, kam vyhodit autosklo, halogenové a klasické žárovky? Autosklo je nutné odvézt do sběrného dvora. Žárovky lze vložit do speciálních kontejnerů v obchodech i do sběrného dvora.

Třídění zabere jen pár chvil

Ptáte se, jak třídit odpad? Ve městech mají lidé k dispozici speciální kontejnery na sklo, bio odpad, plasty, kov i kartony. Na vesnicích to řeší obdobně, ale někde si mohou lidé koupit pytle na plasty, kov, sklo a kartony. Jakmile jsou pytle plné, pracovníci obecního úřadu je odvezou do sběrného dvora. Existují i kontejnery na papír, ale většinou se papír sbírá a dává se dětem do sběru. Žíraviny, čističe a jiné jim podobné látky patří do nebezpečného odpadu. Dbejte na to, abyste nedávali do kontejnerů mastné plasty a papír, do bio odpadu není možné házet kosti z masa. Použitý kuchyňský olej nelze vlévat do dřezu, i ten odneste do specializovaného kontejneru. Pokud budete třídit odpad, ulevíte i tak poničenému životnímu prostředí.

ZDROJ: PR článek společnosti Usertech Digital s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: domácí odpad popelnice třídění odpadu
Sdílejte článek

Diskuze