Cemix Stěrkovací hmota DIFUZNÍ (185) s nejnižší hodnotou faktoru difuzního odporu μ≤8.

Vysoce prodyšná stěrka Cemix 185 nyní ještě prodyšnější

02. 10. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Lepicí a stěrkovací hmota DIFUZNÍ 185 od značky Cemix se dočkala úpravy receptury, díky níž se může chlubit ještě nižší hodnotou faktoru difuzního odporu μ≤8. Upravená stěrka obsahuje vysoký podíl provzdušňovacích přísad a udržuje si i po vyzrání přirozeně pórovitou strukturu. Extrémně nízká hodnota μ byla ověřena nezávislými měřeními na Kloknerově ústavu ČVUT Praha.

Současné stavebnictví klade stále vyšší požadavky na kvalitu vnitřního prostředí a jedním z klíčových kritérií při výběru stavebnin se stávají hodnoty paropropustnosti. Nová, ještě prodyšnější stěrka od Cemixu je ideálním doplňkem moderních, difúzně otevřených stavebních konstrukcí. Slouží k lepení fasádních desek i vyrovnávání podkladu.

Stěrkou lze lepit tepelněizolační desky z dřevité či minerální vlny, stěrkovat novostavby z pórobetonového či cihlového zdiva apod. Lepicí a stěrkovací hmota DIFUZNÍ 185 snižuje rizika kondenzace vodní páry uvnitř sendvičových konstrukcí a naopak zvyšuje spolehlivost a trvanlivost zateplených obvodových stěn. Ideální použití nachází i při sanaci staveb se zabudovanou vlhkostí, které není radno uzavírat „klasickými“ lepidly.

Stěrka Cemix 185 se díky výjimečným hodnotám difuzního odporu stala součástí nového zateplovacího systému – Cemix THERM DIFU. Základem systému je izolace z  minerální vlny, která se na obvodovou konstrukci lepí právě vylepšenou Lepicí a stěrkovací hmotou DIFUZNÍ 185. Finální vrstvu celého systému tvoří strukturální Silikonsilikátová omítka COMFORT. Letošní novinka Cemixu má mezi dostupnými zateplovacími systémy nejvyšší hodnoty paropropustnosti a jde tak o jeden z nejprodyšnějších „zateplováků“ na našem trhu. Cemix THERM DIFU je zateplení nové generace, které v domě vytváří zdravé prostředí pro bydlení.

www.cemix.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: stavebni materialy sterka
Sdílejte článek

Diskuze