Tepelná čerpadla

Vytápění, ohřev vody a chlazení tepelným čerpadlem. Potichu

16. 04. 2020 Sdílet

Tepelná čerpadla jsou unikátní zařízení, která umí teplo ze studenějšího místa přesunout do teplejšího, v našem případě do domu, který tak vytápíme a ohříváme pro obyvatele teplou vodu. Jejich jádrem je kompresor s motorem o výkonu několik kilowat a u systému vzduch voda i ventilátor, kterým dopravujeme na výparník poměrně velké množství vzduchu – řádově tisíce m3/ hod.

Jako u všech motorů i zde lze očekávat určité emise hluku. Tepelná čerpadla jsou ale konstruována tak, aby svou hlučností neobtěžovala. Hlukovou zátěž hodnotíme jednak ve vztahu k majiteli a dále k sousedům, je stanovena zákonem a měří se podle harmonizovaných evropských norem.

Tepelná čerpadla vzduch – voda jsou ve dvojím provedení: pro vnitřní instalaci do domu a ve venkovním pro instalaci do zahrady. Tepelná čerpadla země – voda se, až na nepatrné výjimky, vždy instalují do domu. Tepelná čerpadla se proto pečlivě izolují.

Tepelná čerpadla

FOTO STIEBEL ELTRON

Celkově ale není třeba z hluku tepelného čerpadla mít obavy, jejich konstrukce prošla v uplynulých 20 letech významnými změnami a požadavky na snížení hlučnosti patřily vždy k nejdůležitějším.

Mezi nejtišší tepelná čerpadla na trhu patří produkty značky STIEBEL ELTRON.

Kategorie: Novinky
Tagy: tepelná čerpadla
Sdílejte článek