Ytong představí své řešení pro pasivní domy na 5. veletrhu FOR PASIV 2017

Ytong představí své řešení pro pasivní domy na 5. veletrhu FOR PASIV 2017

31. 01. 2017
Diskuze (1)
Sdílet

Na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech se od 9. do 11. února koná pátý ročník veletrhu, zaměřeného na nízkoenergetické, pasivní a nulové budovy. Opět se představí řada specialistů a odborných firem a seznámí veřejnost s inovacemi v tomto oboru.

Mezi nimi návštěvníci najdou i stavební systém Ytong, jehož prvky uvidí na postaveném fragmentu. Techničtí poradci Ytongu pak budou své zkušenosti s pasivní výstavbou prezentovat i na odborných přednáškách.

Veletrh For Pasiv je atraktivní pro odbornou i laickou veřejnost nejen prezentacemi firem, které nabízejí řešení nízkoenergetického či pasivního bydlení. Za pozornost stojí také doprovodný program pořádaný ve spolupráci s Centrem pasivního domu. Zde se návštěvníci veletrhu dozví o možnostech dotací pro tento typ výstavby a mohou čerpat také ze zkušeností firem a odborníků, kteří tyto domy projektují či stavějí v praxi.

Systém Ytong se na výstavní ploše opět představí fragmentem, který ukazuje způsob použití jednovrstvého řešení pasivního domu bez zateplování. Kromě novinky roku 2016 Lambdy YQ, tepelněizolační tvárnice s mnoha odbornými oceněními, zde hosté uvidí unikátní řešení překladů bez tepelných mostů pomocí YQ U profilů pro otvory do 4 m. Součástí fragmentu je také ukázka masivní střechy, jejíž konstrukce zabraňuje letnímu přehřívání. Předvedeny zde budou také systémové vnější i vnitřní omítky a jejich snadná aplikace.

Na místě prezentace budou také po celou dobu k dispozici případným dotazům na úsporné stavění techničtí poradci, kteří mají řadu praktických zkušeností s tímto typem výstavby. O konkrétních realizacích pasivních domů ze systému Ytong a inovativních postupech, které u nich byly použity, budou hovořit i na přednáškách pořádaných Centrem pasivního domu.

www.ytong.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: FOR PASIV veletrh
Sdílejte článek

Diskuze

  • Dobrý den, zajímalo by mě kolik stavba stojí a vše kolem toho.

    Martin