Reklama
Funkčně vyřešený rodinný dům v Lysé nad Labem

Funkčně vyřešený rodinný dům v Lysé nad Labem

„Déja vu je chyba v Matrixu“, vysvětluje jedna z postav stejnojmenného filmu mladému programátorovi, který právě objevuje zákonitosti skutečného světa. Mně se pocit déja vu dostavuje pokaždé, kdy navštívím novou realizaci architektů Jána Stempla a Jana Tesaře. V jejich případě se však v žádném případě nejedná o chybu, ale o pocit „již viděného“ veskrze pozitivní.

Unikátní dům, který kličkuje mezi stromy

Unikátní dům, který kličkuje mezi stromy

Základním požadavkem investorů tohoto unikátního domu bylo zachovat na pozemku původní vzrostlé kaštany. Pozemek na místě pradávného vinohradu, vhodný spíše pro sáňkování než výstavbu, navíc s přirozeně rozmístěnými velikány, tradiční architektuře nepřál. Na druhé straně – i díky tomu vznikl originální dům, který nabízí výhledy do okolí jako úžasně proměnlivé umělecké dílo.

Jak vypadá moderní rodinný dům s japonským duchem

Jak vypadá moderní rodinný dům s japonským duchem

Současný minimalistický trend v bydlení může být jen těžko v rozporu s japonským pojetím estetiky. Dokonce by se dalo říci, že nezapře inspiraci v tradičních japonských stavbách s přesnými úhly, čistými plochami a maximálním důrazem na skloubení funkčnosti a vzhledu. Jak to dopadne, když se japonský milovník evropské architektury rozhodne nechat si postavit moderní dům,