Rotavátor

Co je rotavátor? Rotavátor je přístroj, který pomocí otočného systému nožů dokáže provádět různé práce při péči o půdu. Jeho funkcí je hrubé opracování půdy, kypření a rytí do hloubky. Takto připravuje zem na výsadbu. Kromě toho se rotavátor používá také na orbu, zarovnávání půdy, vertikutace a provzdušnění půdy, odstranění hrubé zeminy či zapracování hnojiva do zeminy. Všechny tyto úkony mají velmi pozitivní vliv pro vaši půdu. Rotavátor si vybírejte vždy podle výkonu. Na tom, na jakou práci chcete rotavátor využívat, závisí výše jeho výkonu. Rovněž je třeba brát v úvahu velikost pozemku, na větší pozemek bude zapotřebí výkonnější stroj. Zjistěte více užitečných informací v našich článcích.
Od představ k zahradě
Bubnová sekačka

Od představ k zahradě

Mít krásnou, stylovou a ještě k tomu i na údržbu nenáročnou zahradu je zřejmě snem nejednoho z nás. Sen si splníme, pokud si vše dobře naplánujeme. Už na začátku si musíme uvědomit, že zahrada, která se zaobejde bez péče, […]

4 tipy, které prospějí vzhledu a zjednoduší údržbu vaší zahrady
Benzínové sekačky

4 tipy, které prospějí vzhledu a zjednoduší údržbu vaší zahrady

Už při plánování zahrady je třeba myslet zároveň na její údržbu. Rozmístění jednotlivých prvků může usnadňovat práci nám izahradní technice, bez které se neobejdeme. Četnost údržbových prací velmi ovlivní také zvolený styl zahrady. Vnepravidelné apřírodní zahradě je práce méně než vjejí formální, pravidelné apečlivě upravované podobě.