Sekačky

Sekačky jsou určeny k údržbě trávníků v okolí domů, chat nebo chalup. Hodí se pro menší nenáročné terény. Jsou cenové dostupné oproti zahradním traktorům. Můžeme použít různé typy a značky od strunových po robotické, cenově dostupné i ty dražší. Různých technických parametrů, potřebných k danému účelu.
5 kroků ke krásnému a zdravému trávníku – Krok čtvrtý − SEČENÍ
Motorové sekačky

5 kroků ke krásnému a zdravému trávníku – Krok čtvrtý − SEČENÍ

Sečení se stává každoročním koloritem zahrádkářských kolonií a v podstatě všech usedlostí obklopených zahradami. Vrčení motoru sekačky, vůně trávy a skvěle sestřižený pažit – to vše máme spojené se sekačkami, traktůrky anebo vyžínači. Podívejme se […]

Ekozahrada může mít různé podoby
Rady a Tipy

Ekozahrada může mít různé podoby

Ekozahrada může mít různé podoby. Nikdy však nepůsobí uklizeně či uspořádaně. Od okolí ji může oddělovat volně rostoucí živý plot, její součástí může být květinová louka, jezírko, záhonky s užitkovými rostlinami, dokonce vřesoviště, mokřina, záhony s květinami…

Jarní sestřih trávníku
Rady a Tipy

Jarní sestřih trávníku

Sluneční paprsky nabývají na síle a dávají neúprosně najevo, že je čas začít s úpravou trávníku. Ještě než se pustíte do pravidelného sekání, je třeba trávník „resuscitovat“ provzdušněním. Práci vám usnadní vertikutátory. Když se trávník pořádně nadechne, […]

4 tipy, které prospějí vzhledu a zjednoduší údržbu vaší zahrady
Benzínové sekačky

4 tipy, které prospějí vzhledu a zjednoduší údržbu vaší zahrady

Už při plánování zahrady je třeba myslet zároveň na její údržbu. Rozmístění jednotlivých prvků může usnadňovat práci nám izahradní technice, bez které se neobejdeme. Četnost údržbových prací velmi ovlivní také zvolený styl zahrady. Vnepravidelné apřírodní zahradě je práce méně než vjejí formální, pravidelné apečlivě upravované podobě.

Novinky

Výsledky soutěže o sekačky ABG s časopisem HOME

Kdo vyhrál jednu ze tří sekaček ABG POWER TOOLS?

Trávník jako stvořený pro oddech
Benzínové sekačky

Trávník jako stvořený pro oddech

Trávníky byly, jsou i budou součástmi zahrad. Jejich vzhled ovlivňuje vícero faktorů – půdní podmínky, výběr vhodného osiva či celková péče. Pro někoho je relaxováním vylehávání na dokonalém pažitu u bazénu, pro jiného jsou oddechem činnosti jako sekání či zalévání. A ačkoli jde o rozdílné formy oddechu, následující řádky jsou paradoxně určeny pro obě skupiny milovníků trávníku.

Dělení sekaček

Strunové sekačky

Jsou elektrické a musíme počítat s přívodním kabelem. K dostání jsou i aku strunové sekačky. Používají se k dosekání špatně přístupných míst, jako jsou místa okolo plotů, zídek nebo cest. Využití najdou i při zkracování trávy v okolí stromů, keřů nebo skalek. Dají se použít různé počty strun různých průměrů. Příkon elektromotoru si je možné vybrat od 250 do 700 W. Záběr je okolo 22 cm. Hmotnost je okolo 3 kg.

sekačky - HOME Bydlení

Bubnové sekačky

Jsou určeny k sečení vysoké trávy až do výšky do 150 cmVýhodou je, že posečenou trávu úhledně uloží do řádků, dá se po usušení využít jako krmivo pro zvířata. Můžeme je využít díky silným motorům a šípovým kolům do svažitého a členitého terénu. Různý počet nožů, záběr 58 cm, výškově nastavitelná rukojeť, výkon okolo 4,5 Kw. Hmotnost sekačky okolo 60 kg.

Vřetenové sekačky

Vřetenové sekačky jsou ruční sekačky. Mají plynule nastavitelnou výšku a jsou upraveny pro snadnou manipulaci ve vyšší trávě u ne často upravovaných trávníků. Mohou být vybaveny válcovými rotačními noži, které jsou vhodné pro menší trávníky. Jednoduché ovládání, dlouhá životnost a nízká hlučnost zaručuje pohodlné a tiché sekání. Šířka sekání 40 cm, výška sekání od 14215 – 20424 mm. Hmotnost je okolo 8 kg.

ruční sekačky

Motorové sekačky

Jsou lehké výkonné sekačky se snadným startováním, snadným ovládáním, snadnou obsluhou a kvalitní výkonem sekání. Proto jsou oblíbené i u ženské populace. Jsou dostupné s různými typy motorů, hydrostatickými i různě rychlostními převodovkami, systémem pro snadné zastavení otáčení nože sekačky, různých šíří záběru, různých objemů sběracích košů, které lze snadno vyjmout a vyprázdnit. Můžeme si upravit výšku sečení do několika poloh. Záběr sečení je okolo 53 cm, zdvihový objem okolo 163 cm³, palivová nádrž s objemem od 0,9  – 1,5 litru, výška sečení od 15 – 75 mm, obsahují ruční brzdu, objem koše okolo 60-90 litrů, hmotnost 35 – 66 kg.

motorové sekačky

Elektrické sekačky

Je nutné počítat s přívodním kabelem, který nás částečně omezuje v rozloze sečení. Elektromotor je obvykle o výkonu 1300 kW, šířka sekání okolo 37 cm, výška sekání od  25 – 55 mm, objem koše okolo 35 litrů, hmotnost je okolo 13 kg.

Automatické sekačky nebo robotické

Automatické sekačky jsou nejnovějším hitem. Jsou plně automatizované poháněné akumulátory. Tyto sekačky jsou velmi tiché a šetrné k životnímu prostředí, můžeme je nechat pracovat samostatně bez dohledu během celého dne i noci. Pokud se nechceme namáhat je tato plně automatická sekačka to pravé.  Dokáže obhospodařit plochu o velikosti 500 – 6000 m². Doba nabíjení je okolo 40 – 90 minut a průměrná doba sečení od 45 – 90 minut, spotřeba energie okolo 60 W. Mohou být opatřeny třemi, čtyřmi nebo pěti otočnými břity. Výška sečení je od  20 – 60 mm. Jsou zabezpečeny zámkem a PIN kódem. Hmotnost okolo 13 kg.

Ať už si vybereme jakoukoliv z nabízených sekaček, vždy budeme mít jistotu, že upravovaná plocha trávníku bude působit kvalitně a esteticky. My potom takto upravený trávník můžeme využít jako relaxační a příjemný doplněk k našim každodenním činnostem nebo jen k odpočinku s rodinou či přáteli.

sekačky - HOME