americká kamna

Americká kamna (spolu s kanadskými) se považují za vysoce kvalitní kamna do domácností. Na rozdíl od jiných kamen, americká kamna se vyznačují tím, že jsou mnohem větší. Jsou určeny do velkých rodinných domů pro vytápění, ale využívají se i k vaření. Kromě toho, že americká kamna šetří náklady na vytápění, jsou také prospěšná pro zdraví, protože teplo uvolňují do prostoru rovnoměrně všemi směry. Toto působí velmi pozitivně na lidi a jejich zdraví. Kamna dokážou zužitkovat téměř 80 % tepla, které v místnosti vzniklo topením, a tak není potřeba do nich přikládat dřevo příliš často. Americká kamna nabízejí tyto, ale i mnohé jiné výhody. Více info najdete i v našich článcích.

Foto: HAAS+SOHN Rukov, s.r.o.
Novinky

Kachlová kamna nepatří jen na chalupu

Neustálý vývoj nových technologií, modernizace výrobků i procesů, „zrychlování doby“, jak často slýcháme, s sebou přináší i nový fenomén – návrat ke kořenům a k tradičním hodnotám. K těm zajisté patří i oheň a vytápění v kamnech.

Vytápění

Kamna jako plnohodnotný zdroj tepla

Zatímco krb je symbolem domácí pohody, krbová kamna se pomalu, ale jistě stávají symbolem efektního aefektivního způsobu vytápění. Dnešní kamna už ani zdaleka nejsou historickým artefaktem, ale plnohodnotným zdrojem tepla – navíc za zajímavou cenu.