architektura

Prosklená novostavba podle moderní babičky
Návštěvy domů

Babička snila o moderním proskleném domě. Vnuk její přání splnil

Jak babička řekla, tak vnuk udělal. Inspirací pro moderní prosklenou novostavbu ve svahu na kraji Všenor byla i vize devadesátileté dámy, která zde ve vile léta bydlela. Aby si ochránila výhledy do údolí Karlštejnska, pro jistotu kdysi koupila i sousední pozemek pod svým domem. Když se pak na tomto místě vnuk chystal postavit bydlení pro rodinu, přála si prosklenou stavbu s plochou střechou, přes kterou by i nadále viděla.

Na 1,8hektarovém pozemku si vybudovala útulný domov
Návštěvy domů

Jednoduchý život v přírodě: Žena si pořídila pozemek a rozhodla se bydlet v karavanu

V rychle se měnícím technologickém světě roste poptávka po alternativním životním stylu, který nabízí větší spojení s přírodou. Marie, žena z jižní Bretaně, Francie, nám představuje svůj osobitý přístup k jednoduchému a soběstačnému životu. Na 1,8hektarovém pozemku si vybudovala útulný domov, kde žije v souladu s přírodou a s minimální závislostí na moderních technologiích.

Proměna kláštera ze 17. století
Rekonstrukce domu

Rekonstrukce kláštera ze 17. století: Dostal industriální nádech a vznikl z něj neobyčejný byt

Renovací, která trvala více než dva roky, vzniklo bydlení pro pár klenotníků. Architektonické studio Pelizzari Studio spojilo historické hodnoty původní stavby s nádechem elegantní moderny. Loft s industriální náladou připomíná tvary typického lombardského skladu s vnitřním dvorem.

Obytná zóna je navržena jako pohodlné místo pro rodinný život.
Návštěvy domů

Dům ve škadinávském stylu. Rodina si vytvořila společenskou místnost s barem a kulečníkem

Jak vypadá vysněné bydlení pro mladou rodinu? Moderní interiér s velkými okny, přírodními materiály a vzdušným prostorem dokonale odráží aktivní životní styl jeho obyvatel. Tento sen pomohli čtyřčlenné rodině splnit architekti ze studia arkhe.

Dům má kulatý tvar, jeho výměra je 66 m².
Návštěvy domů

Rytíři kulatého domu. Neobyčejné bydlení si manželský pár postavil vlastníma rukama

Kruh není tradiční tvar pro obytné domy, občas ale někde kulaté domy k vidění jsou. Jeden stojí v regionu Otago v Novém Zélandu. Patří manželskému páru Timovi Ryanovi a Carmen Howell. Tvarem jejich dům připomene mongolskou jurtu, tím ale veškerá podobnost končí. Tim a Carmen totiž použili zcela jiné materiály, jinak vyřešili vnitřní uspořádání a kromě toho všeho je jejich dům dvoupatrový.

Laufen
Koupelny

Barevná koupelna? Inspirujte se energickou kolekcí značky LAUFEN

Kolekce Kartell • LAUFEN je jednou z nejvýraznějších řad švýcarské značky LAUFEN. Kombinuje vytříbený italský design s inovativními materiály, ale přináší také celou paletu pestrých a pastelových barev. V liniích se inspirovala geometrickými tvary a striktně se drží minimalismu. Výsledkem jsou nejen vizuálně působivé, ale zároveň funkční a vysoce praktické koupelnové prvky. Její široký rozsah a rozmanitost navíc vybízejí k hravosti a umožňují navrhnout osobité koupelny, od čistě minimalistických, s industriálním nádechem až po luxusně vypadající a excentrické.

obytný prostor
Design interiérů

Loft pro mladou rodinu navrhli tak, že každý člen má své soukromí. Pro děti je to ráj na zemi

Family loft je deklarací netradičního pojetí interiéru, místo minimalismu a důrazu na jedince v industriálním prostoru vytváříme trvalý domov pro rodinu s dvěma dětmi, jež odmítá běžné konvence a touží po originalitě a osobním stylu.

Není zde nouze o zvláštnosti. Třeba Nurd Kamal je nejseverněji položená mešita na světě.
Návštěvy domů

Nejhorší místo pro život na zemi se nachází v Rusku. Občané zde umírají před šedesátkou

Chcete tip na opravdu levné bydlení? Víme o bytech o výměře 60 m2, které jsou na prodej za zhruba 700 000 Kč. A to nejsou v nějaké vesnici, ale ve velkém městě, kde žije přes 180 000 lidí. Je zde veškerá občanská vybavenost, sportoviště, nákupní centra, dokonce i divadlo.

Ložnice v apartmánu v Donovalech
Návštěvy domů

Ve fázi výstavby apartmánu v horách potřebovali pomoc architektky. Po její práci prostoru dominují přírodní materiály

Přiznané trámové prvky, karamelový odstín dřeva a důraz na design a detaily - to vše charakterizuje tento horský apartmán v Donovalech, který navrhla architektka Katarína Kyman Haruštiaková.

Souostroví Tristan da Cunha je spoečného původu. Domy jsou nejčastěji z betonu nebo z kamene a mají zinkovou střechu.
Návštěvy domů

Jak vypadá bydlení na nejodlehlejším ostrově světa? Občané zde ani nevěděli, že ve světě byla válka

Pokud jednou pocítíte, že chcete žít co nejdále od přelidněné Evropy, neexistuje lepší místo. Sopečné ostrovy Tristan da Cunha jsou nejizolovanější obydlenou krajinou světa. Na všechny 4 světové strany od těchto ostrovů se rozprostírá širý Atlantský oceán. Další nejbližší ostrov je až Svatá Helena, která je přes 2400 km daleko. Z velkých měst je nejdosažitelnější jihoafrické Kapské město, které je 2800 km daleko, nebo uruguayská metropole Montevideo - 3400 km na západ.