architektura

Velká obývčka se zelenou sedačkou
Rekonstrukce bytu

Byt v dezolátním stavu dokázali změnit na luxusní bydlení. Jak se jim to povedlo?

S charakterem, který se hrdě hlásí ke všemu archaickému v té nejpůvodnější podobě. Dýchá klidem, pramenícím z dominující zelené. Funkčnost mu na první pohled dodává vestavěné nábytkové jádro na míru.

jídelna s výhledem
Návštěvy domů

Oáza klidu nad jezerem: V tomto domě máte přírodu na dosah jako nikdy předtím

V těsném objetí malebných Laurentských hor, několik kilometrů severně od Montréalu, leží Chalet Papillon - klenot architektonické dokonalosti, vytvořený studiem RobitailleCurtis. Tento úchvatný domov se tyčí nad křišťálově čistým jezerem Notre-Dame jako pozvání k odpočinku a obnově pro mladou rodinu a jejich přátele.

Béžová útulná miestnosť s gaučom a veľkým oknom
Rekonstrukce bytu

Co byste měli vědět dříve, než začnete s rekonstrukcí bytu

Na tyto čtyři otázky byste měli znát odpověď ještě před tím, než se pustíte do rekonstrukce bytu.

hrad Helfštýn rekonstrukce
Novinky

Českou cenu za architekturu 2021 si odnáší rekonstrukce paláce hradu Helfštýna

Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu byly v pondělí 8. listopadu vyhlášeny výsledky 6. ročníku této prestižní soutěžní přehlídky realizovaných staveb organizované Českou komorou architektů. Hlavní cenu získali Miroslav Pospíšil a Martin Karlík z atelier-r za rekonstrukci paláce hradu Helfštýna.

dům s panoramatickými výhledy
Návštěvy domů

Nad vesnicí vznikl dům s panoramatickými výhledy

V nejvyšší části vsi na severovýchodě Bulharska uprostřed zemědělské oblasti vznikl projekt připomínající vyhlídkovou věž. Není to však žádná turistická vyhlídka, ale soukromý rodinný dům. Díky poloze poskytuje krásné panoramatické výhledy.

Kupolový dům na Ukrajině
Návštěvy domů

Absolutní úlet! Bublinový dům nemá ani jednu stěnu rovnou

Kupolový dům si ukrajinská architektka vytvořila prakticky sama pro sebe. Navzdory futuristické podobě v něm najdete i kousek retro stylu.

Třináctiletý dům po kutilovi
Rekonstrukce domu

Třináctiletý dům po kutilovi rekonstrukce změnila na vysněné bydlení

Ne vždy máme možnost postavit si svůj dům snů na ideálním pozemku v pohádkovém prostředí. Realita, se kterou se běžně setkáváme, je spíše opačná.

Betonová Art Villa v kostarické džungli
Návštěvy domů

Drsný luxus, který není pro každého: Čeští architekti navrhli betonovou vilu v džungli

Betonová Art Villa leží v jedinečném přírodním prostředí v prudkém svahu kostarické džungle. Investor si přál místo pro relaxaci, kde splyne s okolní přírodou, pročistí si mysl, zažije luxus a dobrodružství zároveň.

Sídlo firmy LASVIT, ov architekti
Novinky

Sídlo firmy Lasvit vítěznou realizací České ceny za architekturu 2020

Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu (ČCA) streamovaném z Divadla Archa na web ČT art byly v pondělí 23. listopadu vyhlášeny výsledky 5. ročníku této soutěžní přehlídky realizovaných staveb organizované Českou komorou architektů (ČKA). Hlavní cenu získali Jiří Opočenský a Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti za rekonstrukci a dostavbu Sídla firmy Lasvit v Novém Boru.

Dům Černá skála
Návštěvy domů

Klasický dům se sedlovou střechou? Jedinečný dům vás přesvědčí, že existují i jiná řešení

Autorům domu „Černá skála“ se podařilo vytvořit zajímavý vztah mezi lidským a přírodním výtvorem. Tvar domu vyplývá z topografie okolního horského terénu.