Chatky

Chatky jsou stavby, které mnoho lidí využívá k víkendovému odpočinku. Součástí chatky je zpravidla i pozemek, který je využíván k pěstování vlastní zeleniny a ovoce. Některé chatky však najdete i k pronájmu na určité období, pokud si ji nechcete nebo nemůžete koupit. Chatky jsou dřevěné, většinou jednopodlažní nebo občas i dvoupodlažní domy poměrně malých rozměrů. Jsou jednoduché, nenáročné a nejsou určeny pro celoroční užívání. Častokrát vidíme chatky jako součást kempinkových oblastí, táborů, zahrádkářské oblasti či různých ubytoven v přírodě. Přečtěte si více o této a dalších tématech na našich stránkách e-magazínu HOME. .

Poctivá chalupa s moderní duší
Návštěvy domů

Poctivá chalupa s moderní duší

Ospalá vesnice zdánlivě na konci světa, za níž se asfaltka postupně mění v prašnou cestu a dále v turistickou stezku, kde sníh mívá bílou barvu a také v létě jsou noci příjemně chladivé, kde vás na ulici každý pozdraví... To je to pravé místo na chalupu, v níž po městském shonu najdete klid a načerpáte sílu.

Za 102 dní si zadarmo a vlastnoručně postavil malý domek!
Stavební materiály

Za 102 dní si zadarmo a vlastnoručně postavil malý domek!

V dnešním světě není stavba chatky žádnou technologicky nedosažitelnou metou – pokud máte dostatek financí a nechcete mít s výstavbou starosti, stačí si vybrat konkrétní projekt a nechat si chatku postavit na klíč. Ti zručnější, kteří mají více času a zkušenosti ve stavební oblasti, si zvládnou chatku postavit i sami.

Rybářova nová chata
Návštěvy domů

Rybářova nová chata

Štěrk zde už netěží, stroje odtáhly, hladina podzemní vody zahojila umělé vyhloubeniny, břehy větších i těch menších vodních ploch pokryla zeleň. Stín stromů těší rybáře, rekreanty, chataře, slepýše, skokany zelené a jinou vlhkomilnou zvěř. Sekulčané […]