chata

Chata na kamenných základech
Návštěvy domů

Z původní chaty si nová stavba vzala jen kamennou základnu. Vznikla stylová Kostka

Na začátku byl architektonický návrh typových chatek. Ten se zalíbil investorům, kteří neváhali tvůrce oslovit. Zadáním realizace bylo použití stejného konceptu na půdorysu chaty, která dosloužila.

Chata v noci
Návštěvy domů

V dřevěné chatě uprostřed přírody dominuje akumulační pec. Na své si přijdou i děti

Mezi rameny potoka Demänovka v Demänovské Dolině existuje ostrov s rodinnou chatou a se „zahradní úpravou“ od samotné přírody. Nová rodina si přála rekreační bydlení, které by na rozdíl od toho původního nechalo interiér srůst s přírodním okolím. O naplnění této vize se postarala dvojice architektů Martin Boleš a Erika Bolešová.

Čenkovice Chata
Návštěvy domů

Horská chata plná eko vychytávek: Sportovní rodina se těší i ze zimní zahrady s vířivkou

Horské prostředí, krásné výhledy, vynikající lyžovačka i letní rekreace. Zrekonstruovaná chatka v Orlických horách nabízí vše v jednom. A je „zelená“!

01_chata-zahradka-7-celok-
Návštěvy domů

Linda a Ondřej přetvořili zanedbanou chatu v romantický koutek i bez manuální zručnosti

Oáza klidu jako z romantického filmu: zákoutí, kaskádovitá zahrada a místo s duší. Starosti zůstanou ve městě. Majitelé chaty přitom před proměnou nevěděli o stavbě a zahradě téměř nic.

01_80286-full_5891-1_80286_sc_v2com (1)
Návštěvy domů

Jak se stará chata proměnila v odpočinkový ráj. Zapotřebí bylo 150 schodů

Umíte si představit lepší odpočinek než v chatě na břehu jezera a v obklopení stálezelených stromů? Tato chatka uprostřed kanadské divočiny novým majitelům svou polohou učarovala. Aby však dokonale splňovala jejich představy a potřeby, musela projít několika úpravami.

Žena s kolečkami
Rady a Tipy

Zahradní architekt radí, jak na nízkoúdržbovou zahradu u chalupy

Na chatu, letní domek nebo chalupu nejezdíme každý víkend, navzdory tomu chceme, aby byl pozemek upravený. Dá se toho dosáhnout i bez větší námahy? Co vysadit a jaké pomocníky zvolit, pokud nechceme přijet do pralesa, ve kterém kraluje plevel nebo zvadlé rostlinstvo? Vše v rozhovoru prozradí zahradní expert.

Mikulka-8 (1)
Návštěvy domů

Příběh plzeňské chaty s výhledem: Na zanedbaném svahu vzniklo útočiště klidu

Jednoduchý malý domek, který během celého roku slouží jako chata. Přiznané materiály, nic navíc, ale ani nic nechybí. Nejdůležitější je výhled.

Chata-na-rodinny-relax-3
Návštěvy domů

Moderní útočiště u Labe: Když chata připomíná plachetnici

Údolí mezi vysokými kopci, skrz které protéká Labe, je nádherným místem k odpočinku. Kdo by nechtěl mít chatku v takové lokalitě?

Farma-Dorset-EL-9
Návštěvy domů

Farma s kamennými zdmi i moderním designem vytváří bezpečné místo pro ty nejpotřebnější

Mezi staronové poklady anglického venkova patří ekofarma Wraxall Yard v Dorsetu se souborem hospodářských budov na ploše sto hektarů. Místo znovu ožilo citlivou rekonstrukcí a funguje nejen jako komunitní vzdělávací centrum. Ubytování s dotykem jiného životního stylu projekt od Clementine Blakemore Architects více zpopularizovalo.

MARTIN-MIGEON-ARCHITECTURE_CHENAC_04
Návštěvy domů

Od rozpadlé farmy k modernímu víkendovému domu. Stará usedlost se proměnila bez ztráty původních prvků

Stará hospodářská usedlost u ústí řeky působila „rozpadle“. Po rekonstrukci z ní vznikl víkendový dům se dvěma propojenými terasami. Respektuje styl francouzského venkova, oblíbený i u nás. Zároveň využívá moderní prvky a technologie obnovy. Porovnejte si záběry před rekonstrukcí a po ní.