chata

Chata medovka
Návštěvy domů

Manželé si splnili sen. Koupili chatu pod Tatrami s úžasným výhledem přímo z postele

Skutečný odpočinek v klíně panenské přírody. To je Východná – obec obklopená horami, loukami, s hojným výskytem divoké zvěře. Po úzké cestě se dostáváme k nádherné chatě s „bylinkovým“ názvem Medovka, která nás okouzlila okamžitě. Komfortní, moderní a zároveň citlivě zasazená do tohoto prostředí.

Okna prosvětlují celý prostor
Dřevostavby

Manželé si postavili chatku na kopci. Velká okna jim nyní nabízejí krásné výhledy přímo z ložnice

V malebném prostředí na kopci, obklopená lesem a poli, stojí chata Luft. Tento útulný a minimalistický kousek ráje postavili manželé Kája a Ondra, kteří se rozhodli splnit si sen o vlastním místě k úniku z každodenního shonu.

Přízemí před rekonstrukcí.
Rekonstrukce domu

Chata v Kytlici potřebovala rekonstrukci: Odstranili starý nepraktický krb a vyměnili ho za kruhové kachle. Získali tak více prostoru

Chata s netradičním tvarem a přístavbou prošla proměnou. Chata v Kytlici v Ústeckém kraji je poměrně netradiční. Jednak svým konstrukčním řešením - má tvar vysokého áčka, střešní konstrukce se tedy táhne až k zemi.

Domeček v lese
Návštěvy domů

Utekli před ruchem Prahy a postavili dům na břehu řeky Berounka z čistě přírodních materiálů

Na levém břehu řeky Berounky s výhledem na hrad Karlštejn zhmotnila svůj únik před ruchem Prahy argentinsko-česká rodina. Casa De Mi Luna je dům postavený na bázi přírodních materiálů. Vzhledem k chráněné krajinné oblasti Český kras museli tvůrci projektu ze Studio Circle Growth povinně dodržet znaky místní lidové architektury.

Staré sedačky v autobuse
Design interiérů

Video: Jako mladý pár proměnil opuštěný autobus na útulný příbytek za méně než 250 tisíc korun

Mladý pár se rozhodl přeměnit starý autobus na útulné bydlení. Pouť začala úplně od základů, vše bylo nutné vyčistit, odstranit a renovovat. Jak se jim to povedlo?

Chata
Rekonstrukce domu

Zapomenutou rybářskou chatku ve Zlivi postavenou před 90 lety změnili v útulné ubytování

Stará rybářská chatka s nízkou střechou, malou rozlohou a špatným vnitřním uspořádáním prostoru. Kuchyň ve velmi provizorním stavu. Jak ji změnili?

Chata v přírodě
Návštěvy domů

Chata v srdci přírody: Podívejte, jak v ní vymysleli koutek i pro psy!

Představte si útulný domek uprostřed malebných lesů kanadského pohoří Laurentides, jehož jednoduchost a eleganci zdobí stříbrně zbarvený dřevěný obklad. Tento nádherný kousek architektury není jen další obyčejná chata. Je to místo, kde se snoubí přírodní krása s bytelnou konstrukcí a pohodlným prostředím pro lidi i jejich mazlíčky.

Postel s výhledem
Návštěvy domů

Působivá rekonstrukce minimalistické chaty v lese umožnila majitelům dokonalý únik z reality

V lokalitě borovicového lesa na vrcholu hřebene, který vznikl před miliony let nad písčitými plážemi, stálo malé dřevěné útočiště. Aby si majitelé mohli vychutnat kouzlo okolí vhodné i pro zimní sporty, byla potřebná jeho rekonstrukce.

Chata na kamenných základech
Návštěvy domů

Z původní chaty si nová stavba vzala jen kamennou základnu. Vznikla stylová Kostka

Na začátku byl architektonický návrh typových chatek. Ten se zalíbil investorům, kteří neváhali tvůrce oslovit. Zadáním realizace bylo použití stejného konceptu na půdorysu chaty, která dosloužila.

Chata v noci
Návštěvy domů

V dřevěné chatě uprostřed přírody dominuje akumulační pec. Na své si přijdou i děti

Mezi rameny potoka Demänovka v Demänovské Dolině existuje ostrov s rodinnou chatou a se „zahradní úpravou“ od samotné přírody. Nová rodina si přála rekreační bydlení, které by na rozdíl od toho původního nechalo interiér srůst s přírodním okolím. O naplnění této vize se postarala dvojice architektů Martin Boleš a Erika Bolešová.