čištění domácnosti

Zápach cigaret
Design interiérů

Zápachu z cigaret či připáleného jídla je konec: Účinné a ekologické tipy

Měli jste na návštěvě kuřáka? Nebo jste připekli koláč? V tom případě určitě víte, že rychlost a intenzita, jakými nábytek načichne kouřem, je neuvěřitelná. Jak efektivně odstranit zápach kouře z vašeho bytu? Čím dříve se s nepříjemnými pachy vypořádáte, tím bude výsledek lepší.

Čištění kuchyně
Bydlení

6 kroků, jak proměnit kuchyň k nepoznání

Viditelně čistší kuchyň za pár minut a bez zvláštní námahy? Na řadu přicházejí drobné úkony, které uděláte i během telefonátu, krmení dítěte či vaření. Když se je naučíte dělat pravidelně, bude vaše kuchyň stále čistá a hloubkové uklízení jednou týdně nebude tak náročné.

Dřevěný stůl
Nábytek

Dřevěný nábytek si zaslouží péči: S tímto návodem bude zase jako nový

Máte doma dřevěný nábytek, který ztratil svůj původní lesk a vypadá unaveně? Nezoufejte! Stačí následovat jednoduché kroky a obnovíte jeho vzhled a vrátíte mu původní krásu. Těch nejlepších výsledků lze dosáhnout poměrně snadno.

Jak využít ocet v domácnosti a zahradě
Koupelny

Devět způsobů, jak se dá využít ocet v domácnosti a zahradě, o kterých jste možná nevěděli

Ocet standardně nechybí v žádné domácnosti. Jeho využití nemusíme omezit jen na ochucení polévek a omáček, díky našim tipům se stane všestranným pomocníkem v domácnosti i zahradě.

Jak si vyrobit přírodní domácí mýdlo
Koupelny

Jak si vyrobit voňavé domácí mýdlo

Také se snažíte žít zdravěji a hlavně ušetřit? Stačí trocha zručnosti, pár základních ingrediencí a mnohé přípravky si vyrobíte doma sami. Kromě různých čisticích přípravků si snadno vytvoříte i domácí mýdlo.

Jak udržet pořádek v domácnosti
Design interiérů

Jak postupovat při správné organizaci domácnosti a jak si pořádek udržet co nejdéle

Chystáte se na velký úklid a reorganizaci domova? Zeptali jsme se člověka nejpovolanějšího – profesionální organizátorky Nicol Dunčko, jak postupovat při správné organizaci domácnosti a jak si pořádek udržet co nejdéle.

Jak pečovat o domácí spotrebiče
Spotřebiče

Víte, jak pečovat o hlavní domácí spotřebiče, aby správně fungovaly? Tyto tipy a triky vám můžou být nápomocné!

Domácí spotřebiče jsou důležitou součástí našeho každodenního života. Bez nich bychom si neuměli představit běžné domácí práce jako praní, vaření či úklid. Aby však tyto spotřebiče fungovaly co nejefektivněji a mohly nám tak co nejvíce ulehčit práci, je také důležité se o ně správně starat. V tomto článku se proto podíváme na několik způsobů, jak pečovat o domácí spotřebiče, abychom zajistili jejich dlouhou životnost a efektivitu.

Jak čistit kožený nábytek
Nábytek

Jak důkladně vyčistit nábytek? Odborné tipy pro čištění všech typů

Dokázali byste si představit, že čištění nábytku může být jednou z nejjednodušších domácích prací, které vás čekají? Ať už jste investovali do drahého nábytku, pořídili jste si nějaké kousky ve výprodeji nebo jste se dostali k nábytku z pozůstalosti, určitě budete chtít udělat několik kroků, abyste si tyto krásné kusy udrželi v dobrém stavu. Správná péče a čištění jsou důležitou součástí pro zachování vzhledu nábytku pro dlouhá léta krásy a používání.

Jak se zbavit zvířecích chlupů v domácnosti
Nábytek

Účinné triky, jak zbavit domácnost chlupů od čtyřnohých mazlíčků

Každý, kdo má doma psa nebo kočku, ví, že dosáhnout stavu ideální „odchlupenosti“ domácnosti je nereálné. Ať se snažíme jakkoliv, vždy se někde najdou. Poradíme vám několik triků, které vám pomohou zvládat každodenní boj s chlupy v domácnosti bez mimořádné námahy.

Tipy a triky od babiček na úklid domácnosti
Kuchyně

Šikovné triky našich babiček, jak uklidit byt i bez chemie

Každá hospodyňka má v talónu pár šikovných triků, které se naučila od maminky či babičky. Sesbírali jsme několik skvělých nápadů, které se vám mohou hodit při předvánočním úklidu, ale i jindy. Nepotřebujete k tomu žádnou chemii, jenom to, co běžně v domácnosti máte.