design

Soutěž
Novinky

CZECH INTERIOR AWARD: nové prestižní ocenění v oboru interiérového designu

Zajímá vás obor interiérového designu? V tom případě jistě víte, že od loňského roku odstartoval první ročník prestižního ocenění CZECH INTERIOR AWARD. I když soutěžit mohou jen profesionální interiéroví designéři a architekti, projekt může přihlásit jak investor, tak i realizátor či dodavatel vybavení. Stačí mít souhlas autora, kterému to jistě nebude vadit.

Minimalux-trend-interierovy-dizajn
Styl

Minimalux aneb když se minimalismus setkává s luxusem

Minimalux, minimaluxe, minimallux nebo minimal luxe je úplně nový designový trend, který má podle světových designérů definovat toto desetiletí. Co se pod tímto názvem skrývá?

CZDW 2023 vizuál šířka
Novinky

Nové objevy ze světa designu a umění se v září ukáží na festivalu Czech Design Week

Design pro všechny nabídne letošní 10. ročník festivalu Czech Design Week, který ve dnech od 7. do 10. září představí v pražské Výstavní síni Mánes nové designové kolekce více než 120 vystavujících z řad designérů, umělců, studentů, studií či značek, a také každodenní doprovodný program zaměření na aktuální trendy v oblasti designu a kreativní tvorby.

pohled zeshora na jídelnu- dům praktických řešení
Rekonstrukce domu

Vyletěly vám děti z hnízda a hledáte řešení, jak upravit interiér? Inspirujte se domem s množstvím praktických nápadů

Přemýšlíte, jak mít více pohodlí a co udělat, aby zůstal prostor na bydlení i pro děti, když přijdou na návštěvu? Izraelská architektka Marina Rechter-Rubinstein řešila podobné zadání. Výsledkem je výrazně geometrický dům s efektním schodištěm a designovým lustrem. Díky modifikovatelným řešením je tu dost prostoru pro majitele i pro jejich děti, které své rodiče občas navštěvují.

Maketa koupelny
Koupelny

Geberit 6×6 Design Contest: Vyberte svého favorita a vyhrajte víkend v Kodani

6 designérů ze 6 zemí vytvořilo přitažlivou a funkční koupelnu s chytrým dispozičním řešením o velikosti 6 m2. Česko-slovenský region bude reprezentovat návrh UP TO THE MOON od autorky Ivety Lajdové z českého ateliéru SLIM. Další designy pocházejí z Velké Británie, Dánska, Francie, Švýcarska a Německa.

Czech Design Week v Paláci U Stýblů
Design interiérů

Oslava designu Czech Design Week proběhne v Paláci U Stýblů

Už tento víkend ožije designem funkcionalistická perla pražského Václavského náměstí, Palác U Stýblů, jehož interiéry jinak zůstávají veřejnosti skryté. Ve dnech od 10. do 12. září nejen zde představí osmý ročník festivalu designu a umění Czech Design Week novinky od zavedených designérů i studentů a nových objevů, studií a značek.

Czech Design Week 2020
Novinky

Soutěž o vstupenky na CZECH DESIGN WEEK

Ve dnech 10. až 13. září ožije pražské Kongresové centrum designem. Umělecká přehlídka Czech Design Week představí nejen nejnovější tvorbu zejména českých a slovenských studentů designu a začínajících umělců.

Kristýna Venturová
Novinky

Sedmý ročník Czech Design Weeku podpoří studenty i sklářskou tvorbu

Podpořit mladé umělce a zaměřit se více na lokální českou tvorbu. To jsou jedny z cílů letošního ročníku mezinárodní přehlídky designové tvorby Czech Design Week.

Design interiérů

Jak začít a na co při zařizování udržitelnějšího interiéru myslet?

Látkové pytlíky, eko-kosmetika, bio-zahrádka a vedle ní kupka kompostu – to už jsou celkem běžné obrázky z našich domácností. Jakmile se však zaměříme na nábytek a doplňky, které denně používáme, situace už tak růžová, resp. zelená, asi nebude. Podívejte se s námi na udržitelnější varianty materiálů, ať už na ty více, či méně běžné.

Design interiérů

Prázdny byt v novostavbě si majitelka proměnila na kreativní prostor plný barev (VIDEO)

Prázdný nový byt a holé bílé stěny byly pro Andreu inspirací. Díky nim v sobě objevila kreativitu a prázdnotu začala zaplňovat barvami, a to i na svých obrazech.