dětský pokoj

Dětský pokoj
Design interiérů

Jak udržet pořádek v dětském pokoji? 8 praktických rad pro rodiče

Udržovat v dětském pokoji pořádek, funkčnost a též praktičnost může být dlouhodobě vyčerpávající povinností, hlavně když má vaše dítě hodně věcí a hraček. Pokud vám nápady na řešení došly, čtěte dál. 

Nový pokoj doslova „prokoukl“. Myslelo se i na dostatek úložných prostor. FOTO RIGIPS
Rekonstrukce bytu

Pohádkový dětský pokoj v paneláku

Panelové byty skýtají často různá úskalí. Jedněmi z nich jsou například nerovné stěny a tenké příčky, se kterými se pojí vysoká hlučnost.

Foto Adéla Leinweberová
Design interiérů

Jak je důležité míti dětský pokoj

Kinder Stube, je to německy a, jak mnozí víte, překlad je „dětský pokoj“. Je to však současně výraz, jímž je míněno dobré vychování. Platí totiž, že dětský pokoj úzce souvisí s tím, jak se člověk naučí chovat, přesněji, jaký vůbec bude. Pochopitelně. Jestliže na dítě od malička po většinu každého dne působí praktické a současně estetické prostředí (anebo také ne), musí to na něm přece zanechat stopy!

Novinky

Nechte dítě, aby se podílelo na zařizování dětského pokoje. Zamiluje se do něj!

Zařízení pokoje vašeho dítěte má na jeho vývoj větší vliv, než si myslíte. Prostředí, kde dítě vyrůstá, by mělo být zdravé a bezpečné. Stejně tak by ale mělo poskytnout prostor pro hraní a být povzbuzující pro učení i odpočinek. Zohledněte velikost místnosti, její uspořádání a barvu.

Uzávěr klíče chrání děti před možností, aby si samy odemkly dveře, i před uzamčením se v pokoji. Díky mechanismu dvojitého zamykání mohou dospělé osoby bez problému použít zámek stisknutím a otočením uzávěru.
Design interiérů

Několik tipu, jak vaše děti ochránit před nástrahami v domácnosti

Úrazy a otravy jsou nejčastější příčinou smrti, trvalých následků i bolesti u dětí. Přitom většině úrazů se dá zabránit, proto nepodceňujte prevenci. Přinášíme několik tipů, jak nejmenší (často jen pomocí kusu plastu za pár korun) ochránit před nástrahami v domácnosti.

Design interiérů

Inspirujte se, jak dětem doma vytvořit dětské království

Přinášíme inspiraci pro tvorbu dětského království.

Design interiérů

Nejkrásnější dětské pokoje

Na děti na našich stránkách nezapomínáme ani v průběhu roku. Velká část návštěv, které jsme vám na našich stránkách v minulosti představili, nás zavedla i do dětských pokojů. Rozhodli jsme se proto vybrat ze starších čísel ty nejzajímavější, nejpovedenější a nejinspirativnější příklady, jak se s tématem bydlení pro děti vypořádali rodiče i architekti.

(foto: Viabel/Asoral)
Design interiérů

10 nápadů do dětského pokoje

Je pravda, že ne vždy je dobré dětský pokoj zařídit definitivně a omezit tak dítěti možnost se rozvíjet. Ale několik let, kdy rostou jako z vody, není možné neustále vyměňovat postele, stolky, židle. Navíc, pokud spolu bydlí děti v různém věku, jsou nábytky, které se dokážou přizpůsobit různým věkovým kategoriím, více než nápomocné.

Naproti dveřím ve velké skříni budou police na knihy a hračky. Když přijde čas, vyndají se a nahradí je dětská postýlka. Také velká postel bude součástí skříně – díky tomu nezabere tolik místa. Police nad postelí jsou na dosah a poskytnou místo na knížky, oblíbené hračky a další poklady.
Design interiérů

Pokoj, který roste s dětmi

Navrhnout dětský pokoj je vždy výzva. Je potřebné splnit dospělá očekávání rodičů i hravé představy dětí. A když se má všechno vejít na necelých 12 m2, máme zde hlavolam hodný Rubika. Tento hlavolam nakonec vyřešila interiérová designérka Jasna Opavská.

(vizualizace: RULES ARCHITEKTI)
Design interiérů

8 tipů do dětského pokoje

Dětský pokoj se vymyká z běžných řešení interiérů Funkčnost a ergonomie jsou důležitými parametry, ale musí být podřízeny nápadům, hravosti a principu, že všechno, co dětem do pokoje vložíte, musí mít vliv na to, jak budou přemýšlet, tvořit, hrát si. Postel může být domem, pokoj hřištěm nebo městem. Je však potřebné myslet na to, jak jednoduché je překročit hranice rozvoje fantazie a sklouznout ke kýči, který víc omezuje, než podněcuje.