Reklama
Jak je důležité míti dětský pokoj

Jak je důležité míti dětský pokoj

Kinder Stube, je to německy a, jak mnozí víte, překlad je „dětský pokoj“. Je to však současně výraz, jímž je míněno dobré vychování. Platí totiž, že dětský pokoj úzce souvisí s tím, jak se člověk naučí chovat, přesněji, jaký vůbec bude. Pochopitelně. Jestliže na dítě od malička po většinu každého dne působí praktické a současně estetické prostředí (anebo také ne), musí to na něm přece zanechat stopy!

Inspirujte se, jak dětem doma vytvořit dětské království
Nejkrásnější dětské pokoje

Nejkrásnější dětské pokoje

Na děti na našich stránkách nezapomínáme ani v průběhu roku. Velká část návštěv, které jsme vám na našich stránkách v minulosti představili, nás zavedla i do dětských pokojů. Rozhodli jsme se proto vybrat ze starších čísel ty nejzajímavější, nejpovedenější a nejinspirativnější příklady, jak se s tématem bydlení pro děti vypořádali rodiče i architekti.

10 nápadů do dětského pokoje

10 nápadů do dětského pokoje

Je pravda, že ne vždy je dobré dětský pokoj zařídit definitivně a omezit tak dítěti možnost se rozvíjet. Ale několik let, kdy rostou jako z vody, není možné neustále vyměňovat postele, stolky, židle. Navíc, pokud spolu bydlí děti v různém věku, jsou nábytky, které se dokážou přizpůsobit různým věkovým kategoriím, více než nápomocné.

8 tipů do dětského pokoje

8 tipů do dětského pokoje

Dětský pokoj se vymyká z běžných řešení interiérů Funkčnost a ergonomie jsou důležitými parametry, ale musí být podřízeny nápadům, hravosti a principu, že všechno, co dětem do pokoje vložíte, musí mít vliv na to, jak budou přemýšlet, tvořit, hrát si. Postel může být domem, pokoj hřištěm nebo městem. Je však potřebné myslet na to, jak jednoduché je překročit hranice rozvoje fantazie a sklouznout ke kýči, který víc omezuje, než podněcuje.

Pokoj, o jakém sní nejedna teenagerka

Pokoj, o jakém sní nejedna teenagerka

Zvláštní proporce pokoje si přímo vyžadovaly vytvořit v něm dvě zóny: šatník, po jakém touží asi každá mladá dáma bez ohledu na to, zda má -náct nebo -cet, a holčičí území s pocitem soukromí, praktickým vybavením i dostatkem originality. Pokoj, o jakém sní nejedna teenagerka, vytvořili architekti Rudolf Lesňák a Kvetoslava Miľáková.

6 tipů pro „baby-friendly“ domácnost

6 tipů pro „baby-friendly“ domácnost

Uhlídat neposedné a zvídavé děti není jednoduchý úkol. Rodiče nemohou mít oči všude, zvlášť když na každém kroku číhá na děti spousta nebezpečí. Proto by alespoň domov měl působit jako oáza klidu a bezpečí. Toho lze docílit jedině správným vybavením domácnosti, které eliminuje co největší množství rizik.

Aby se dítěti v dětském pokoji dobře učilo

Aby se dítěti v dětském pokoji dobře učilo

Dětský pokoj je specifický − plní funkci ložnice, pracovny i herny dohromady. Jako mají dospělí různé místnosti pro různé činnosti, i pokoj dítěte by měl být rozdělen na relaxační a pracovní zónu. Zatímco relaxační zóna by měla navozovat klid, pracovní zóna má za úkol podpořit soustředění a kreativitu. Podle těchto kritérií vybírejte barevné kombinace, nábytek