dřevěné kuchyně

Dřevěné kuchyně Přírodní kuchyně z masivního dřeva jsou vždy kvalitní, odolné a mají dlouhou životnost. Dřevěné kuchyně můžete mít vyrobeny na míru, s moderním nebo klasickým designem. Pro novinky, tipy a rady si můžete přečíst články na našem portálu o bydlení HOME.

Nezvyklá kombinace: Pod cihlovou fasádou se skrývá dřevostavba!
Návštěvy domů

Nezvyklá kombinace: Pod cihlovou fasádou se skrývá dřevostavba!

Zvláštní spojení dřevěné konstrukce domu a cihlové obezdívky má své opodstatnění – dokáže totiž využít přednosti dřevostaveb i zděných domů. Základem je dřevěná sloupková konstrukce two-by-four, která dovoluje vytvářet různé dispozice a přizpůsobit dům danostem parcely i požadavkům budoucích obyvatelů.

Inspirované funkcionalismem. Ačkoli vzhled této neobvyklé vily je inspirován architekturou z poloviny 20. století, architektovi Václavu Zahradníčkovi se podařilo citlivě ho spojit s logikou a principy dnešní nízkoenergetické výstavby. Foto Lina Németh
Dřevostavby

Nízkoenergetická dřevostavba v Klánovicích inspirovaná funkcionalismem

U projektu vily v Klánovicích si investor a architekt stanovili ještě vyšší cíl: nízkoenergetickou dřevostavbu, která pojetím odkazuje na funkcionalistické domy v okolí, a přitom poskytne mladé rodině se dvěma malými dětmi současný komfort bydlení.