Dřevo na topení

Pokud se rozhodujete o nejvýhodnějším typu vytápění, topení dřevem je možností, která nabízí dobrý poměr ceny, dostupnosti, komfortu a tepla. Dřevo na topení by však mělo být suché a protože každý strom / dřevo obsahuje určité množství vody, je třeba jej před použitím jako palivo, pořádně nechat vysušit. To, jak dlouho se suší dřevo je v závislosti na druhu dřeva. Pokud se použije dřevo na topení s vyšší vlhkostí, jeho energie je využita neefektivně. Na roztopení se nejčastěji používají štěpky z měkkého dřeva ale jak samotné palivo se používá tvrdé dřevo na topení jako dub, buk nebo bříza. Více info najdete iv našich článcích.

Foto: HAAS+SOHN Rukov, s.r.o.
Novinky

Kachlová kamna nepatří jen na chalupu

Neustálý vývoj nových technologií, modernizace výrobků i procesů, „zrychlování doby“, jak často slýcháme, s sebou přináší i nový fenomén – návrat ke kořenům a k tradičním hodnotám. K těm zajisté patří i oheň a vytápění v kamnech.

Vytápění

Jak na kamna?

Taky se už těšíte, jak si večer zatopíte v kamínkách? Jak se z nich teplo rozlije do celého interiéru a vy uslyšíte známé praskání polínek? Než se ale zachumlete do deky s hrnkem čaje a nohy opřete o jejich příjemně rozpálený […]