drevostavby

dřevěný dům v lese mezi stromy
Návštěvy domů

Podívejte se, jak se dětské sny o domech na stromě změnily v realitu!

Stavěli jste si jako děti domy na stromě nebo jste se rádi ukrývali v jejich korunách? Inspirovanými těmito dětskými přístřešky, a především nádhernou kanadskou přírodou navrhl architektonický ateliér L'Abri minimalistické místo k odpočinku.

Salon drevostaveb_vizualizace_drevena instalace na piazzette Narodniho divadla
Novinky

Proč je dobré stavět ze dřeva? Salon dřevostaveb letos proběhne už po devatenácté

Jaké nejzajímavější dřevostavby v poslední době vyrostly v Česku a na Slovensku? Jak se tento obor posunul, a proč si dřevo coby stavební materiál zaslouží mnohem více pozornosti? Odpověď nabídnou přednášky i výstavy konající se v rámci Salonu dřevostaveb, který letos proběhne už po devatenácté a i tentokrát za účasti mezinárodních kapacit.

Boční strana dřevěnice
Návštěvy domů

Skromnost a jednoduchost, ale i velkorysost a vzdušnost. Dřevostavba na Liberecku toho nabízí mnoho

Napohled skromný dům, který neruší majestátní přírodu vůkol. Zasazený do pozemku u lesa v kopcích nad Libercem a Jabloncem nad Nisou nabízí krásný výhled do korun odrostlých jehličnanů. Své kouzlo si uchovává navzdory tomu, že není daleko od cesty – dělí ho od ní vzrostlá alej.

Prosklený dům
Návštěvy domů

Prosklená fasáda zaujme na první pohled. Dům však nabízí mnohem více

Uprostřed chráněné přírody, čtyři kilometry od nejbližší obce, se nachází rodinný dům s prosklenou celou jihozápadní fasádou. Každý pokoj se tak stává soukromou pozorovatelnou nikde nekončícího panoramatu.

2022-10-Kubis-Foter-Borinka-10
Návštěvy domů

Rodina unikla před ruchem města do „účkové“ dřevostavby

Zdravé a ekonomicky výhodné bydlení nedaleko Bratislavy díky půdorysu ve tvaru písmene U chrání soukromí obyvatel i venku. Mezi rameny ukrývá atrium chráněné ze tří stran.

Chata Skelná Huť1
Návštěvy domů

Chata na Plzeňsku jako unikátní dřevostavba zasazená do klidu jehličnatého lesa

V návaznosti na charakter malé obce severně od Plzně vznikla chata od re:architekti na způsob dvoupodlažní dřevostavby. Objekt architektonicky rozvíjí hodnotu lokality, která se vyznačuje pravidelnou zástavbou starých venkovských domů se sedlovou střechou a klasickou archetypální siluetou.

Dlouhý jídelní stůl s černými židli-Moderní roubenka
Dřevostavby

Kouzelná roubenka na středním Slovensku: Souhra dřeva s černým kovem vytváří jedinečný pocit domova

Tato lokalita oběma učarovala. Feri a Martina se už jako studenti zamilovali do středního Slovenska, zejména do Malé Fatry, Terchové a Zázrivé. Rozhodli se tu proto postavit roubenku, ve které budou moct s rodinou a přáteli trávit čas v přírodě.

Komunitní bydlení v Lamači.
Dřevostavby

Komunitní bydlení v podobě pěti domů na jedné parcele? Soukromí vyřešili chytře

Na rozlehlejším pozemku v bratislavském Lamači vznikl zajímavý projekt mikrourbanismu. Představuje komunitní bydlení v podobě pěti domů na jedné parcele. Dva z domů už existují, další tři jsou navrženy. Podívejme se blíže na nejnovější z nich – „Dům LM“ z dílny architektů z ateliéru GRAU.

Dřevostavba s černou střechou - Moderní dřevostavba
Dřevostavby

Sebevědomá dřevostavba v lůně přírody s tepelně-akumulačním jádrem z betonu

Pozemek uprostřed Národního parku Šumava, v maličké obci Borová Lada, okouzlil majitele i architekta na první pohled. Výhled do zalesněné krajiny s vrcholky blízkých kopců Vyhlídky a Homole předurčoval poklidné bydlení. Úkolem autora projektu Karla Harazima bylo najít ideální formu, vhodnou do tohoto prostředí, a skloubit ji s potřebami pěti členů rodiny.

Dřevostavba Kersko
Dřevostavby

Dřevostavba, která maskuje realitu: Je to válec nebo hranol?

V české osadě Kersko, v lokalitě s vysokým, převážně borovým lesem, loukami a nesourodou výstavbou stojí atypická dřevostavba. Tvarem i podobou reaguje na okolní prostředí. Architekti z ateliéru hipposdesign – MgA. Radim Babák, MgA. – Ondrej Tobola rodinný dům od začátku koncipovali tak, aby vyvolával množství otázek. Je starý, nebo nový? Kruhový, či pravoúhlý? A kde má vlastně hlavní vchod?