drevostavby

Bydlení pro tři generace: dům ve tvaru písmene V má dvě části – v jedné žije čtyřčlenná rodina, v druhé prarodiče
Manželský pár se dvěma dětmi si vysnil nový domov na parcele v jižní části obce Rybí v okresu Nový Jičín. Výhodou parcely je poloha na okraji zástavby a také blízký potok s vysokými stromy. Na tomto místě si představovali dřevěný, udržitelný dům s nízkými náklady na provoz. Část stavby chtěli realizovat svépomocí. Součástí projektu mělo být samostatné bydlení pro prarodiče. S tímto záměrem oslovili architekty ze studia KLAR.

Také takto může vypadat moderní srub jednadvacátého století! Chata v Jevanech voní dřevem a pryskyřicí
Za celou řadou smrků uprostřed chatové oblasti obce Jevany stojí dům – chata, která na první pohled zaujme šikmou střechou a nad ní vyčnívajícím černým kubusem. Moderní srub z finské borovice navrhli architekti studia monom. Základem je tradiční srubová konstrukce, avšak opracovaná na CNC strojích ve Finsku.

Opravdu stačí pro skvělý zážitek z bydlení dvanáct metrů čtverečních?
Krása je subjektivní, kvalita ne. Tak zní motto italského architektonického ateliéru llabb, který v roce 2013 založili Luca Scardulla a Federico Robbiano. Jednou z nejnovějších realizací šikovných architektů je poustevna – dřevěné obydlí pro poustevníka osazené do horského svahu. „Hermitage Cabin“ je oázou klidu a splynutí s přírodou.

Šetrná dřevostavba z CLT panelů nenabízí jen krásný výhled na Lipno, ale i kouzelnou atmosféru u praskajícího krbu
Nadšení sportovci toužili po odpočinkovém místě, kde by si mohli dopřát pohodu a relaxaci po náročných dnech v práci, ale i hodinách strávených lyžováním či turistikou. Dnes je v lůně Šumavy u vodní nádrže Lipno čeká útulná chata s rozpálenou saunou, pohodou u vody a vůní okolního lesa, které jsou správnou tečkou za vydařeným výletem.

Tři domky uprostřed sadů na Šumavě nabízejí krásný výhled a často odolávají drsnému počasí
Přespání v útulné chatce uprostřed přírody bez jakéhokoliv ruchu a stresu je snem mnoha z nás. Místo pro neplánované přemýšlení – tak nazval projekt tří minidomků ze dřeva architekt Petr Souček. Stojí uprostřed sadů v chráněné krajinné oblasti Šumava.

Rodina našla klidné útočiště během pandemie ve zrekonstruované hospodářské budově na Moravě
Přeměny původně hospodářských staveb na víkendové domy nebo i trvalé bydlení jsou během posledních let stále častější. Je to skvělý způsob, jak využít prostory, které již neslouží žádnému účelu a vytvořit z nich příjemné odpočinkové místo.

Ekonomika při výstavbě? Platit nyní méně může přijít draho
Pokud chcete postavit dům, který přetrvá generace, je z bezpečného materiálu a nemá žádná zdravotní rizika, pusťte se do klasického zdění. Montované stavby a nejrůznější typy dřevodomků vám pomohou zkrátit čas výstavby, ale tato úspora představuje pár týnů. Opravdu je tento rozdíl tak zásadní?

Střešní zahrady na dřevostavbách
Ozelenit střechu dřevostaveb? Ano! A to přesto, že se dřevostavby většinou nacházejí na okrajích velkých měst či v menších městech nebo na vesnicích, kde je zeleně obvykle dostatek. Smysl tu však mají, plní stejné funkce, z nichž především kvalitnější hospodaření s vodou a větší produkce kyslíku nabývají na důležitosti kdekoli.

Moderní dřevodům v korunách stromů
Domy na stromech, nebo v těsném kontaktu s nimi, jsou obvykle menší chatky, v nichž se dá jen přespat, maximálně umýt. V případě rakouského „stromodomu“ však nemůže být řeč o nedostatku prostoru.

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2019 – více dřeva pro všechny
14. Veletrh DŘEVOSTAVBY 2019 nabídne vše, co lze ze dřeva vyrobit, moderní technologie, inspiraci i atraktivní informace pro širokou veřejnost a odborníky.