drevostavby

Salon_Drevostaveb 2024
Novinky

Devatenáctý Salon dřevostaveb zahájen, unikátní výstava v centru Prahy pokračuje

Salon dřevostaveb, festival a přehlídka současné dřevěné architektury, se letos konal už podevatenácté. Na slavnostní zahájení do Prahy dorazili kromě řady příznivců dřeva a udržitelné architektury, také renomovaní zahraniční architekti.

Úzký bílý dům
Návštěvy domů

Tento dům vás hned uhodí do očí! Rodina se rozhodla jít proti proudu a dům si předělali po svém!

Starší obecnou řadovou zástavbu oživil projekt mladé rodiny, která se nezalekla ztížených stavebních podmínek. Na místní poměry smělé architektonické řešení odsouhlasili architekti, investoři i úřady s tím, že výraz okolních domů se bude pravděpodobně v průběhu let i tak měnit.

dřevěný dům v lese mezi stromy
Návštěvy domů

Podívejte se, jak se dětské sny o domech na stromě změnily v realitu!

Stavěli jste si jako děti domy na stromě nebo jste se rádi ukrývali v jejich korunách? Inspirovanými těmito dětskými přístřešky, a především nádhernou kanadskou přírodou navrhl architektonický ateliér L'Abri minimalistické místo k odpočinku.

Salon drevostaveb_vizualizace_drevena instalace na piazzette Narodniho divadla
Novinky

Proč je dobré stavět ze dřeva? Salon dřevostaveb letos proběhne už po devatenácté

Jaké nejzajímavější dřevostavby v poslední době vyrostly v Česku a na Slovensku? Jak se tento obor posunul, a proč si dřevo coby stavební materiál zaslouží mnohem více pozornosti? Odpověď nabídnou přednášky i výstavy konající se v rámci Salonu dřevostaveb, který letos proběhne už po devatenácté a i tentokrát za účasti mezinárodních kapacit.

Boční strana dřevěnice
Návštěvy domů

Skromnost a jednoduchost, ale i velkorysost a vzdušnost. Dřevostavba na Liberecku toho nabízí mnoho

Napohled skromný dům, který neruší majestátní přírodu vůkol. Zasazený do pozemku u lesa v kopcích nad Libercem a Jabloncem nad Nisou nabízí krásný výhled do korun odrostlých jehličnanů. Své kouzlo si uchovává navzdory tomu, že není daleko od cesty – dělí ho od ní vzrostlá alej.

Prosklený dům
Návštěvy domů

Prosklená fasáda zaujme na první pohled. Dům však nabízí mnohem více

Uprostřed chráněné přírody, čtyři kilometry od nejbližší obce, se nachází rodinný dům s prosklenou celou jihozápadní fasádou. Každý pokoj se tak stává soukromou pozorovatelnou nikde nekončícího panoramatu.

2022-10-Kubis-Foter-Borinka-10
Návštěvy domů

Rodina unikla před ruchem města do „účkové“ dřevostavby

Zdravé a ekonomicky výhodné bydlení nedaleko Bratislavy díky půdorysu ve tvaru písmene U chrání soukromí obyvatel i venku. Mezi rameny ukrývá atrium chráněné ze tří stran.

Chata Skelná Huť1
Návštěvy domů

Chata na Plzeňsku jako unikátní dřevostavba zasazená do klidu jehličnatého lesa

V návaznosti na charakter malé obce severně od Plzně vznikla chata od re:architekti na způsob dvoupodlažní dřevostavby. Objekt architektonicky rozvíjí hodnotu lokality, která se vyznačuje pravidelnou zástavbou starých venkovských domů se sedlovou střechou a klasickou archetypální siluetou.

Dlouhý jídelní stůl s černými židli-Moderní roubenka
Dřevostavby

Kouzelná roubenka na středním Slovensku: Souhra dřeva s černým kovem vytváří jedinečný pocit domova

Tato lokalita oběma učarovala. Feri a Martina se už jako studenti zamilovali do středního Slovenska, zejména do Malé Fatry, Terchové a Zázrivé. Rozhodli se tu proto postavit roubenku, ve které budou moct s rodinou a přáteli trávit čas v přírodě.

Komunitní bydlení v Lamači.
Dřevostavby

Komunitní bydlení v podobě pěti domů na jedné parcele? Soukromí vyřešili chytře

Na rozlehlejším pozemku v bratislavském Lamači vznikl zajímavý projekt mikrourbanismu. Představuje komunitní bydlení v podobě pěti domů na jedné parcele. Dva z domů už existují, další tři jsou navrženy. Podívejme se blíže na nejnovější z nich – „Dům LM“ z dílny architektů z ateliéru GRAU.