drevostavby

Trvalo mu to celé dva roky a ve svých 19 letech už měl bydlení postavené vlastníma rukama..
Návštěvy domů

Video: 16letý mladík si vlastnoručně postavil malý domek. Stálo ho to 450 000 Kč.

V dnešní době, kdy ceny nemovitostí stoupají do závratných výšin, není jednoduché najít si bydlení, které by bylo cenově dostupné a zároveň útulné. Příběh šestnáctiletého Radka je proto inspirací pro mnohé mladé lidi, kteří sní o vlastním bydlení.

Exteriér po rekonstrukci.
Návštěvy domů

Malé chatce na Vysočině ze 70. let vdechli nový život. Zásadním problémem byla úprava nosné konstrukce

Malá montovaná chatička se nachází skoro na samotě uprostřed hustého jehličnatého lesa v lokalitě romantické vísky Vepříkov na Vysočině. Majitelé ji sice v roce 2016 vylepšili o malou verandu, nicméně vše ostatní bylo v původním stavu ze 70. let, kdy ji rodiče majitelky koupili. Architekti ve složení Petr Portych, Ondřej Zdvomka a sochař Sebastian Wojnar se tentokrát vrhli nejen na interiér, ale také výrazně oživili blízké okolí chaty.

Exteriér
Návštěvy domů

Mladý designér se rozhodl ušetřit a bydlí v malém domku postaveném z kontejneru. Měsíčně platí 1400 Kč

Harrison je 28letý designér, který se rozhodl řešit krizovou situaci bydlení v Londýně netradičním způsobem. Přestěhoval se do kontejneru, který si sám přestavěl na obytný prostor. Tento čin není jen jeho způsobem bydlení, ale i uměleckým projektem a protestem proti vysokým nákladům na bydlení.

Chaloupka je celá obitá dřevem
Návštěvy domů

Video: Starou unimobuňku předělali na útulnou chaloupku. Stálo je to jen 8600 Kč

Představte si starou unimobuňku, která se mění na krásnou a útulnou chaloupku. Tento příběh je důkazem, že s trochou kreativity a pomocí přátel lze dosáhnout čehokoli. Proměna stála jen přibližně 8600 Kč a většina materiálů byla získána od známých nebo z druhé ruky.

Chata medovka
Návštěvy domů

Manželé si splnili sen. Koupili chatu pod Tatrami s úžasným výhledem přímo z postele

Skutečný odpočinek v klíně panenské přírody. To je Východná – obec obklopená horami, loukami, s hojným výskytem divoké zvěře. Po úzké cestě se dostáváme k nádherné chatě s „bylinkovým“ názvem Medovka, která nás okouzlila okamžitě. Komfortní, moderní a zároveň citlivě zasazená do tohoto prostředí.

Okna prosvětlují celý prostor
Dřevostavby

Manželé si postavili chatku na kopci. Velká okna jim nyní nabízejí krásné výhledy přímo z ložnice

V malebném prostředí na kopci, obklopená lesem a poli, stojí chata Luft. Tento útulný a minimalistický kousek ráje postavili manželé Kája a Ondra, kteří se rozhodli splnit si sen o vlastním místě k úniku z každodenního shonu.

Salon_Drevostaveb 2024
Novinky

Devatenáctý Salon dřevostaveb zahájen, unikátní výstava v centru Prahy pokračuje

Salon dřevostaveb, festival a přehlídka současné dřevěné architektury, se letos konal už podevatenácté. Na slavnostní zahájení do Prahy dorazili kromě řady příznivců dřeva a udržitelné architektury, také renomovaní zahraniční architekti.

Úzký bílý dům
Návštěvy domů

Tento dům vás hned uhodí do očí! Rodina se rozhodla jít proti proudu a dům si předělali po svém!

Starší obecnou řadovou zástavbu oživil projekt mladé rodiny, která se nezalekla ztížených stavebních podmínek. Na místní poměry smělé architektonické řešení odsouhlasili architekti, investoři i úřady s tím, že výraz okolních domů se bude pravděpodobně v průběhu let i tak měnit.

dřevěný dům v lese mezi stromy
Návštěvy domů

Podívejte se, jak se dětské sny o domech na stromě změnily v realitu!

Stavěli jste si jako děti domy na stromě nebo jste se rádi ukrývali v jejich korunách? Inspirovanými těmito dětskými přístřešky, a především nádhernou kanadskou přírodou navrhl architektonický ateliér L'Abri minimalistické místo k odpočinku.

Salon drevostaveb_vizualizace_drevena instalace na piazzette Narodniho divadla
Novinky

Proč je dobré stavět ze dřeva? Salon dřevostaveb letos proběhne už po devatenácté

Jaké nejzajímavější dřevostavby v poslední době vyrostly v Česku a na Slovensku? Jak se tento obor posunul, a proč si dřevo coby stavební materiál zaslouží mnohem více pozornosti? Odpověď nabídnou přednášky i výstavy konající se v rámci Salonu dřevostaveb, který letos proběhne už po devatenácté a i tentokrát za účasti mezinárodních kapacit.