drevostavby

Chaloupka je celá obitá dřevem
Návštěvy domů

Video: Starou unimobuňku předělali na útulnou chaloupku. Stálo je to jen 8600 Kč

Představte si starou unimobuňku, která se mění na krásnou a útulnou chaloupku. Tento příběh je důkazem, že s trochou kreativity a pomocí přátel lze dosáhnout čehokoli. Proměna stála jen přibližně 8600 Kč a většina materiálů byla získána od známých nebo z druhé ruky.

Chata medovka
Návštěvy domů

Manželé si splnili sen. Koupili chatu pod Tatrami s úžasným výhledem přímo z postele

Skutečný odpočinek v klíně panenské přírody. To je Východná – obec obklopená horami, loukami, s hojným výskytem divoké zvěře. Po úzké cestě se dostáváme k nádherné chatě s „bylinkovým“ názvem Medovka, která nás okouzlila okamžitě. Komfortní, moderní a zároveň citlivě zasazená do tohoto prostředí.

Okna prosvětlují celý prostor
Dřevostavby

Manželé si postavili chatku na kopci. Velká okna jim nyní nabízejí krásné výhledy přímo z ložnice

V malebném prostředí na kopci, obklopená lesem a poli, stojí chata Luft. Tento útulný a minimalistický kousek ráje postavili manželé Kája a Ondra, kteří se rozhodli splnit si sen o vlastním místě k úniku z každodenního shonu.

Salon_Drevostaveb 2024
Novinky

Devatenáctý Salon dřevostaveb zahájen, unikátní výstava v centru Prahy pokračuje

Salon dřevostaveb, festival a přehlídka současné dřevěné architektury, se letos konal už podevatenácté. Na slavnostní zahájení do Prahy dorazili kromě řady příznivců dřeva a udržitelné architektury, také renomovaní zahraniční architekti.

Úzký bílý dům
Návštěvy domů

Tento dům vás hned uhodí do očí! Rodina se rozhodla jít proti proudu a dům si předělali po svém!

Starší obecnou řadovou zástavbu oživil projekt mladé rodiny, která se nezalekla ztížených stavebních podmínek. Na místní poměry smělé architektonické řešení odsouhlasili architekti, investoři i úřady s tím, že výraz okolních domů se bude pravděpodobně v průběhu let i tak měnit.

dřevěný dům v lese mezi stromy
Návštěvy domů

Podívejte se, jak se dětské sny o domech na stromě změnily v realitu!

Stavěli jste si jako děti domy na stromě nebo jste se rádi ukrývali v jejich korunách? Inspirovanými těmito dětskými přístřešky, a především nádhernou kanadskou přírodou navrhl architektonický ateliér L'Abri minimalistické místo k odpočinku.

Salon drevostaveb_vizualizace_drevena instalace na piazzette Narodniho divadla
Novinky

Proč je dobré stavět ze dřeva? Salon dřevostaveb letos proběhne už po devatenácté

Jaké nejzajímavější dřevostavby v poslední době vyrostly v Česku a na Slovensku? Jak se tento obor posunul, a proč si dřevo coby stavební materiál zaslouží mnohem více pozornosti? Odpověď nabídnou přednášky i výstavy konající se v rámci Salonu dřevostaveb, který letos proběhne už po devatenácté a i tentokrát za účasti mezinárodních kapacit.

Boční strana dřevěnice
Návštěvy domů

Skromnost a jednoduchost, ale i velkorysost a vzdušnost. Dřevostavba na Liberecku toho nabízí mnoho

Napohled skromný dům, který neruší majestátní přírodu vůkol. Zasazený do pozemku u lesa v kopcích nad Libercem a Jabloncem nad Nisou nabízí krásný výhled do korun odrostlých jehličnanů. Své kouzlo si uchovává navzdory tomu, že není daleko od cesty – dělí ho od ní vzrostlá alej.

Prosklený dům
Návštěvy domů

Prosklená fasáda zaujme na první pohled. Dům však nabízí mnohem více

Uprostřed chráněné přírody, čtyři kilometry od nejbližší obce, se nachází rodinný dům s prosklenou celou jihozápadní fasádou. Každý pokoj se tak stává soukromou pozorovatelnou nikde nekončícího panoramatu.

2022-10-Kubis-Foter-Borinka-10
Návštěvy domů

Rodina unikla před ruchem města do „účkové“ dřevostavby

Zdravé a ekonomicky výhodné bydlení nedaleko Bratislavy díky půdorysu ve tvaru písmene U chrání soukromí obyvatel i venku. Mezi rameny ukrývá atrium chráněné ze tří stran.